Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
peppa

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: peppa » 10 lip 2016, 20:37

Przepisami nie poratuje ale zawsze korzystamy z mojewypieki, albo klasyk kwestiasmaku. O w zeszłym roku robiłam taki kulki rafaello na imprezie, fajnie wyszly

To pisałam ja Peppa.

Awatar użytkownika
szatanica

Postautor: szatanica » 10 lip 2016, 21:49

Cattivo pisze:Łatwe, szybkie przepisy na kameralną imprezę, ktoś, coś? Ostatnio robiłam ślimaczki z ciasta francuskiego z serem i szynką, teraz chciałabym przygotować coś innego. Najlepiej coś co zje również kobieta w ciąży :P

Może być jakaś tarta? Właśnie znalazłam formę na tartę o której zupełnie zapomniałam, zachciało mi się z niej skorzystać.

Mój hit - kanapeczki z pastą z łososia. Blendujesz łososia wędzonego z serkiem mascarpone, dajesz koperek i ząbek czosnku. Podpierasz kwadraciki z chleba tostowego, dajesz pastę i gotowe. Znika błyskawicznie.

Dobre są też kotlety z siekanego kurczaka z pieczarkami i do tego sos czosnkowy, wchodzą na zimno bez problemu. Polecam też koreczki - kuleczka mozzarelli, mały pomidorek cherry i listek bazylii, pięknie wyglada i dobrze smakuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poczytaj.

"What if the way we started made it something cursed from the start?"

Luba

Postautor: Luba » 10 lip 2016, 21:51

Mam przepis na super tarte warzywna
http://www.pesto.art.pl/kuchnia/warzywa ... arzywa.php

Jesli chodzi o warzywa dajesz jakie lubisz, robilam juz wiele razy, zawsze wychodzi i jest dobra na cieplo i na zimno

Peppa daj przepis na te kulki rafaello

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 10 lip 2016, 22:14

szatanica pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cattivo pisze:Łatwe, szybkie przepisy na kameralną imprezę, ktoś, coś? Ostatnio robiłam ślimaczki z ciasta francuskiego z serem i szynką, teraz chciałabym przygotować coś innego. Najlepiej coś co zje również kobieta w ciąży :P

Może być jakaś tarta? Właśnie znalazłam formę na tartę o której zupełnie zapomniałam, zachciało mi się z niej skorzystać.

Mój hit - kanapeczki z pastą z łososia. Blendujesz łososia wędzonego z serkiem mascarpone, dajesz koperek i ząbek czosnku. Podpierasz kwadraciki z chleba tostowego, dajesz pastę i gotowe. Znika błyskawicznie.

Dobre są też kotlety z siekanego kurczaka z pieczarkami i do tego sos czosnkowy, wchodzą na zimno bez problemu. Polecam też koreczki - kuleczka mozzarelli, mały pomidorek cherry i listek bazylii, pięknie wyglada i dobrze smakuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja do takich koreczków dodaję jeszcze czarną oliwkę :)

Awatar użytkownika
Mcfassy

Postautor: Mcfassy » 10 lip 2016, 22:43

Cattivo pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Łatwe, szybkie przepisy na kameralną imprezę, ktoś, coś? Ostatnio robiłam ślimaczki z ciasta francuskiego z serem i szynką, teraz chciałabym przygotować coś innego. Najlepiej coś co zje również kobieta w ciąży :P

Z takich totalne studenckich przepisów to placki tortillowe smarowane almette, do środka można włożyć cokolwiek- szynka+ogórek kiszony/papryka, albo łosoś+rukola, zwijamy, kroimy w ślimaczki. Tarta też jest super opcją, ale konkretnego przepisu nie mam

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 10 lip 2016, 22:51

Dzięki! Jeszcze nie wiem co wybiorę z tego, bo wszystko brzmi świetnie (chociaż koreczków nie lubię akurat, ale to nie dla mnie jedzenie ma być przecież), ale coś wybiorę :)

peppa

Postautor: peppa » 11 lip 2016, 10:14

http://www.uwielbiamgotowac.com/2013/10 ... o.html?m=1 robiłam z tego przepisu, ale chyba,nie dodawalam jajka. Surowe jajka mnie przerażają.

To pisałam ja Peppa.

Awatar użytkownika
Spaaaniel

Postautor: Spaaaniel » 11 lip 2016, 14:24

szatanica pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Spaaaniel pisze:Dziewczyny sprawa jest! Od trzech miesięcy mam problem z cerą. Na policzkach i czasem na czole wywala mi bolesne wypryski + podskórne grudy. Do tej pory nie miałam problemów ze skórą. Była sucha ale gładka. Teraz jest masakra. Co robić?

Zmieniłaś coś w diecie, wprowadziłaś jakieś suple? Ja miałam tak jak zaczynałam przygodę ze spiruliną, takie bolesne kratery na linii czoła - podobno objaw oczyszczania organizmu :? Polecam olejek Evree różany, koi takie sprawy.

Jeśli chodzi o diete to ograniczylam mocno słodycze i niezdrowe żarcie + pilnowanie ilości i jakości posiłków. Olejek stosowalam ale nie pomógł. Wydaje mi się, że wręcz zwiększył ilość podskórnych grudek z których robią się wykwity. Zauważyłam jednak ze stopniowo wszystko zaczyna się uspokajac.
Zastanawiam sie czy to moze być kwestia kilku miesięcy stresów i częstej zmiany wody ze złej na gorszą. Ogólnie mam suchą skórę i dodatkowo łuszczyca na ciele. Cieszę się, że nie wyszła na twarzy.
Mózgi są wspaniałe. Szkoda, że każdy nie może mieć po jednym

Aleksandra

Postautor: Aleksandra » 11 lip 2016, 16:00

Laski, potrzebuję dobrego dermatologa z Lublina lub okolic, ewentualnie z Warszawy, problem nie jest jakiś duży ale mam trochę blizn wklęsłych, które chciałabym nawet nie tyle co zlikwidować ale po prostu zmniejszyć + do tego bardzo cienką, wrażliwą i naczynkową cerę. Przyznam szczerze, że unikam dermatologów bo już parę razy się przejechałam. :( Pomoże ktoś?

Khaleesi

Postautor: Khaleesi » 11 lip 2016, 16:11

Pisałam wcześniej na głównym wątku, ale że to było na początku i w sumie już nie w temacie, więc jeszcze raz tu spróbuję.
Czy któraś z was ma orbitrek w domu? Jakieś rady odnośnie zakupu? Jestem w tym tak zielona a opinii tyle, że nie wiem komu ufać :/

Awatar użytkownika
Spaaaniel

Postautor: Spaaaniel » 11 lip 2016, 20:23

@Khaleesi
Moja siostra kupiła ostatnio w Internecie taki mały orbitek na własny użytek. Zależało jej na tym żeby nie zajmował dużo miejsca i żeby był cichy. Z tego co wiem jej model ma 7 kg koło. Jest zadowolona, używa codziennie od pół roku. Płaciła jakieś 400-500 zł. Jeśli jesteś zainteresowana namiarem napisz pw
Mózgi są wspaniałe. Szkoda, że każdy nie może mieć po jednym

Libra

Postautor: Libra » 11 lip 2016, 22:03

Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone strony z sukienkami? Szukam czegoś fajnego na wesele, przejrzałam kilka sklepów, ale nic szczególnie mnie nie zachwyciło. :(

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 11 lip 2016, 22:06

Libra pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone strony z sukienkami? Szukam czegoś fajnego na wesele, przejrzałam kilka sklepów, ale nic szczególnie mnie nie zachwyciło. :(

ja swojego czasu korzystałam z vubu . pl (bez spacji)
na 5 które kupiłam tylko 1 oddałam - ale to ewidentnie nie mój krój no i ze zwrotami robili mały problem
ale z sukienek jestem mega zadowolona

Libra

Postautor: Libra » 11 lip 2016, 22:23

Julijka pisze:ja swojego czasu korzystałam z vubu . pl (bez spacji)
na 5 które kupiłam tylko 1 oddałam - ale to ewidentnie nie mój krój no i ze zwrotami robili mały problem
ale z sukienek jestem mega zadowolona

Bardzo dziękuję, lecę przeglądać :)

Awatar użytkownika
lama

Postautor: lama » 12 lip 2016, 10:40

Czy na podstawie wypisu ze szpitala (sprzed 5 lat) dostanę orzeczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do pracy? Nie dostanę się do mojego lekarza prowadzącego (termin najbliższy to za 2 miesiące) na NFZ i poszłabym prywatnie do innego, a lekarz medycyny pracy zdecydował, że mam przynieść coś takiego bo mnie nie dopuści do pracy.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 12 lip 2016, 10:43

lama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy na podstawie wypisu ze szpitala (sprzed 5 lat) dostanę orzeczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do pracy? Nie dostanę się do mojego lekarza prowadzącego (termin najbliższy to za 2 miesiące) na NFZ i poszłabym prywatnie do innego, a lekarz medycyny pracy zdecydował, że mam przynieść coś takiego bo mnie nie dopuści do pracy.

najgorsza odpowiedź jaka moż być: to zależy. co jest w wypisie, na co byłas w szpitalu i jaką pracę masz zamiar podjąć i co masz napisane na skierowaniu na badania - jakie czynniki fizyczne i chemiczne masz wypisane.

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 12 lip 2016, 10:47

A czemu pracodawca nie poprawi Ci skierowania? Przecież te cyrki zaczęły się od tego ze masz na skierowaniu coś czego nie będziesz robić. Przecież mogą to poprawić, pójdziesz do innego lekarza mp (oni nie zlecają zawsze tego samego) i problem z głowy.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 12 lip 2016, 10:49

Timon i Pumba pisze:A czemu pracodawca nie poprawi Ci skierowania? Przecież te cyrki zaczęły się od tego ze masz na skierowaniu coś czego nie będziesz robić. Przecież mogą to poprawić, pójdziesz do innego lekarza mp (oni nie zlecają zawsze tego samego) i problem z głowy.

no to zależy
my kierujemy zawsze do tego samego

Awatar użytkownika
lama

Postautor: lama » 12 lip 2016, 10:52

Timon i Pumba pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A czemu pracodawca nie poprawi Ci skierowania? Przecież te cyrki zaczęły się od tego ze masz na skierowaniu coś czego nie będziesz robić. Przecież mogą to poprawić, pójdziesz do innego lekarza mp (oni nie zlecają zawsze tego samego) i problem z głowy.

Pracodawca stwierdził, że nie poprawi i tyle, bo oni tak już robią i tak ma być. Do tego ma umowę z akurat tym zakładem medycyny pracy, więc tam wysyła.
Ja na zawał ze stresu padnę zanim podpiszę umowę o pracę.

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 12 lip 2016, 11:25