Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
Franka

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: Franka » 11 sty 2018, 21:58

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Znacie może poprawne odpowiedzi?

Pytanie nr 6 to które przykazanie?

nr 6 to pierwsze

Dzięki. Tak podejrzewałam ale wolałam się upewnić, że nie 3.

Z resztą pytań też był problem.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

cat

Postautor: cat » 11 sty 2018, 22:35

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mam pytanie to osób, które mają salon z aneksem. Jakie widzicie plusy i minusy? Czy dużym problemem jest utrzymywanie się kuchennych zapachów?

Mieszkałam w domu- duży otwarty salon i kuchnia, była to decyzja mojej mamy, która stwierdziła, że ona zamknięta w kuchni sama nie będzie, jak reszta domowników siedzi w salonie. W jej domu rodzinnym kuchnia była w drugim końcu mieszkania zamknięta, więc ma porównanie. Obecnie mieszkam w mieszkaniu i tu również mam kuchnię w aneksie. Po pierwsze z przyzwyczajenia, po drugie wolałam mieć dwie sypialnie niż jeden duży salon, gdzie i tak siedzę głównie na kanapie, więc nie potrzebuje dużego kawałka przestrzeni (nie to co łazienka i sypialnia, muszę mieć dużą wannę i duże łóżko :D ). Nigdy nie było problemów z zapachami, bo w salonie mam duże okno/drzwi tarasowe, a w pokojach przeznaczonych na kuchnię zwykle jest zwykłe okno. No i wietrzę regularnie.
Poza tym myślę, że jeśli np. mieszka się z partnerem/ką albo po prostu zaprasza się gości to kuchnia+salon jest wygodniejsza żeby wspólnie spędzać czas, bo gdy jedna osoba przygotowuje herbatę/jedzenie to reszta może być obok i rozmawiać. Gdy idę do znajomych i gospodarz znika co chwilę w innym pokoju, a to po cukier, a to zamieszać zupę, to psuje atmosferę. Aczkolwiek nie wydaję przyjęć niczym królowa Elżbieta i nie wstydzę się brudnych naczyń na blacie, może gdybym była bardziej pedantyczna, to inaczej bym do tego podchodziła.
No i największa zaleta- można nie odrywając się od TV/laptopa skoczyć po czipsy <3

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 11 sty 2018, 22:37

cat pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mam pytanie to osób, które mają salon z aneksem. Jakie widzicie plusy i minusy? Czy dużym problemem jest utrzymywanie się kuchennych zapachów?

Mieszkałam w domu- duży otwarty salon i kuchnia, była to decyzja mojej mamy, która stwierdziła, że ona zamknięta w kuchni sama nie będzie, jak reszta domowników siedzi w salonie. W jej domu rodzinnym kuchnia była w drugim końcu mieszkania zamknięta, więc ma porównanie. Obecnie mieszkam w mieszkaniu i tu również mam kuchnię w aneksie. Po pierwsze z przyzwyczajenia, po drugie wolałam mieć dwie sypialnie niż jeden duży salon, gdzie i tak siedzę głównie na kanapie, więc nie potrzebuje dużego kawałka przestrzeni (nie to co łazienka i sypialnia, muszę mieć dużą wannę i duże łóżko :D ). Nigdy nie było problemów z zapachami, bo w salonie mam duże okno/drzwi tarasowe, a w pokojach przeznaczonych na kuchnię zwykle jest zwykłe okno. No i wietrzę regularnie.
Poza tym myślę, że jeśli np. mieszka się z partnerem/ką albo po prostu zaprasza się gości to kuchnia+salon jest wygodniejsza żeby wspólnie spędzać czas, bo gdy jedna osoba przygotowuje herbatę/jedzenie to reszta może być obok i rozmawiać. Gdy idę do znajomych i gospodarz znika co chwilę w innym pokoju, a to po cukier, a to zamieszać zupę, to psuje atmosferę. Aczkolwiek nie wydaję przyjęć niczym królowa Elżbieta i nie wstydzę się brudnych naczyń na blacie, może gdybym była bardziej pedantyczna, to inaczej bym do tego podchodziła.
No i największa zaleta- można nie odrywając się od TV/laptopa skoczyć po czipsy <3

No i to jest argument godny prawdziwego heatera :brzydal:
Dziękuję za opinię:)

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 12 sty 2018, 1:13

cat pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Tak, tak, tak, po stokroć tak!
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 12 sty 2018, 10:32

Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, dostałam dziwnego maila o zakupie jakiejś usługi jogi w miejscu o którym nigdy nie słyszałam. Domyślam się że to jakiś cyber atak ale czy ktoś z was bardziej się na tym zna? Chodzi mi o to czy spokojnie mam wywalić tego maila w kosmos czy faktycznie mnie mogą czymś obciążyć, może uda mi się zrobić jakiś screen tego badziewia. Przyznam szczerze ze trochę się zlękłam bo nie podaje maila gdzie się da i staram się być ostrożna w sieci :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Matilda90

Re: RE: Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: Matilda90 » 12 sty 2018, 10:39

dredkot pisze:Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, dostałam dziwnego maila o zakupie jakiejś usługi jogi w miejscu o którym nigdy nie słyszałam. Domyślam się że to jakiś cyber atak ale czy ktoś z was bardziej się na tym zna? Chodzi mi o to czy spokojnie mam wywalić tego maila w kosmos czy faktycznie mnie mogą czymś obciążyć, może uda mi się zrobić jakiś screen tego badziewia. Przyznam szczerze ze trochę się zlękłam bo nie podaje maila gdzie się da i staram się być ostrożna w sieci :(

Sprawdź do kogo był wysłany mail. Ja mam pocztę na Gmail i od lat dostaje maile z różnych dziwnych stron i portali że założyłam konto. Ja mam nazwę dwuczlonowa. Mój typu nazwanazwa dostaje maile zaadresowane na nazwa.nazwa, ponoć Gmail nie uznaje kropek i wysyła jak leci. Ja bym olala tego maila.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 12 sty 2018, 10:53

dredkot pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, dostałam dziwnego maila o zakupie jakiejś usługi jogi w miejscu o którym nigdy nie słyszałam. Domyślam się że to jakiś cyber atak ale czy ktoś z was bardziej się na tym zna? Chodzi mi o to czy spokojnie mam wywalić tego maila w kosmos czy faktycznie mnie mogą czymś obciążyć, może uda mi się zrobić jakiś screen tego badziewia. Przyznam szczerze ze trochę się zlękłam bo nie podaje maila gdzie się da i staram się być ostrożna w sieci :(

niepotrzebnie się tym przejmujesz

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 12 sty 2018, 10:54

dredkot pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, dostałam dziwnego maila o zakupie jakiejś usługi jogi w miejscu o którym nigdy nie słyszałam. Domyślam się że to jakiś cyber atak ale czy ktoś z was bardziej się na tym zna? Chodzi mi o to czy spokojnie mam wywalić tego maila w kosmos czy faktycznie mnie mogą czymś obciążyć, może uda mi się zrobić jakiś screen tego badziewia. Przyznam szczerze ze trochę się zlękłam bo nie podaje maila gdzie się da i staram się być ostrożna w sieci.

Nie otwieraj załącznika, wywal.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 10:55 przez Lucy Camden, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dredkot

Kto pyta, nie błądzi

Postautor: dredkot » 12 sty 2018, 10:58

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi, pierwszy raz mnie to spotyka. Podswiadomie czuję ze trzeba olać ale jednak czuję się nie komfortowo :torba: wrzucam wam screena dla pewności:

IMG_0479.JPG
IMG_0479.JPG (104.02 KiB) Przejrzano 859 razy
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 10:58 przez dredkot, łącznie zmieniany 1 raz.

Matilda90

Re: RE: Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: Matilda90 » 12 sty 2018, 11:00

dredkot pisze:Dziewczyny dzięki za odpowiedzi, pierwszy raz mnie to spotyka. Podswiadomie czuję ze trzeba olać ale jednak czuję się nie komfortowo :torba: wrzucam wam screena dla pewności:
IMG_0479.JPG

Olej. Ja dostaje maile z czyimś zamówieniem że sklepu internetowego. Jest nawet numer karty płatniczej odpowiednio wygwiazdkowany. Ci nikt nie każe płacić bo przecież nie mają adresu ani nic.

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 12 sty 2018, 11:01

Matilda90 pisze:
dredkot pisze:Dziewczyny dzięki za odpowiedzi, pierwszy raz mnie to spotyka. Podswiadomie czuję ze trzeba olać ale jednak czuję się nie komfortowo :torba: wrzucam wam screena dla pewności:
IMG_0479.JPG

Olej. Ja dostaje maile z czyimś zamówieniem że sklepu internetowego. Jest nawet numer karty płatniczej odpowiednio wygwiazdkowany. Ci nikt nie każe płacić bo przecież nie mają adresu ani nic.

:roza:

podpucha

Postautor: podpucha » 14 sty 2018, 8:22

Dziewczyny, w jakich sklepach internetowych znajdę jakieś cudne sukieneczki dla noworodków? Najlepiej od rozmiaru 56, ewentualnie 62. Tylko wiecie, nie takie balowe, tiulowe, itp., bardziej proste, bawełniane albo takie sweterkowe czy też szydełkowe.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 14 sty 2018, 8:35

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, w jakich sklepach internetowych znajdę jakieś cudne sukieneczki dla noworodków? Najlepiej od rozmiaru 56, ewentualnie 62. Tylko wiecie, nie takie balowe, tiulowe, itp., bardziej proste, bawełniane albo takie sweterkowe czy też szydełkowe.

Popatrz w Zarze, często tam widziałam :)

podpucha

Postautor: podpucha » 14 sty 2018, 8:49

Niestety, w Zarze dopiero od 68 cm są :(
Ostatnio zmieniony 14 sty 2018, 8:58 przez podpucha, łącznie zmieniany 1 raz.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 14 sty 2018, 9:10

To zalando.

(Wrzucam link do sukienki, w której jestem zakochana od dawna i sama bym taką chciała :brzydal: https://www.zalando.pl/gap-bluzka-z-dlugim-rekawem-midnight-purple-gp023f07i-k11.html?size=56 )

podpucha

Postautor: podpucha » 14 sty 2018, 10:12

To zalando.

(Wrzucam link do sukienki, w której jestem zakochana od dawna i sama bym taką chciała :brzydal: https://www.zalando.pl/gap-bluzka-z-dlugim-rekawem-midnight-purple-gp023f07i-k11.html?size=56 )

Nic mi w oko nie wpadło, strasznie wybredna jestem :( A ta Twoja śliczna, tylko wydaje mi się, że dla maluszka może być za sztuczna :( Tzn. w zasadzie to ja szukam sukienki tylko celem pokazówki, jak goście przyjdą, żeby Mała była jak ta lala :D Więc pewnie będzie na dwa, trzy razy i już, to może niepotrzebnie się czepiam, eh...

Edit: ok, chyba znalazłam :D
http://www.next.de/de/g772518s1#150690
I jeszcze jeden zwyklaczek http://www.next.de/de/g22672s7#173471
Ostatnio zmieniony 14 sty 2018, 10:18 przez podpucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Alosia

Postautor: Alosia » 14 sty 2018, 16:28

Jak dodać dwa zdjęcia do jednego postu(?) na instagramie?

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 14 sty 2018, 17:07

Alosia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jak dodać dwa zdjęcia do jednego postu(?) na instagramie?

U mnie jest tak, że po kliknięciu ikonki [+] na środku dolnego paska pojawia się rolka z aparatu i opcja "wybierz wiele".

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 15 sty 2018, 0:44

Licytowałam przedmiot na Allegro na WOŚP.
Przyszło mi powiadomienie, że wygrałam.
Chciałam zapłacić przelewem tradycyjnym gotówkowym a tam nie ma takiej opcji.
Albo nie dostrzegam?
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 15 sty 2018, 0:54

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Licytowałam przedmiot na Allegro na WOŚP.
Przyszło mi powiadomienie, że wygrałam.
Chciałam zapłacić przelewem tradycyjnym gotówkowym a tam nie ma takiej opcji.
Albo nie dostrzegam?

W sensie, że Sprzedający nie udostępnił takiej opcji czy chciałaś wybrać przy płatności przez PayU?
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Wróć do „Luźne dyskusje”