Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
amelj

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: amelj » 31 sie 2018, 12:32

dredkot pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:Dziewczyny mam pytanie. Mam umowę na czas określony, do końca grudnia 2018 roku. Termin porodu to będzie przełom grudnia/ stycznia. Przed pójściem na macierzyński w grudniu muszę się zadeklarować jaką opcję wybieram (pół roku czy rok). Wybieram rok, więc 80% pensji. Czy jeśli urodzę w styczniu (nie mając już pracy) będę otrzymywać te 80% pensji czy zostanę z niczym?

Nie można zwolnić kobiety w ciąży więc umowę powinnaś mieć przedłużoną do dnia porodu i wtedy przysługuje ci normalnie urlop macierzyński ale bez powrotu do pracy bo umowa wygaśnie z dniem porodu. To teoria oczywiście, nie wiem jak pracodawca będzie się u ciebie zachowywał bo z tym jest różnie. W ostateczności matce która urodziła dziecko i jest bezrobotna przysługuje zasiłek w kwocie około 1000 zl. Poczytaj sobie o tym i bądź przygotowana do rozmowy w razie czegoś gdyby jednak chcieli kombinować

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję, rozmawiałam przed chwilą jeszcze z znajomą kadrową koleżanki i tak po krotce mi tylko wyjasnila, że umowę mam do dnia porodu. Na powrocie do pracy mi teraz nie zależy, tylko właśnie bałam się, że nie dostanę tych 80% pensji.
Czyli jesli przysługuje mi urlop macierzyński to i te 80%?
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 12:34 przez amelj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 31 sie 2018, 12:44

amelj pisze:
amelj pisze:Dziewczyny mam pytanie. Mam umowę na czas określony, do końca grudnia 2018 roku. Termin porodu to będzie przełom grudnia/ stycznia. Przed pójściem na macierzyński w grudniu muszę się zadeklarować jaką opcję wybieram (pół roku czy rok). Wybieram rok, więc 80% pensji. Czy jeśli urodzę w styczniu (nie mając już pracy) będę otrzymywać te 80% pensji czy zostanę z niczym?

Nie można zwolnić kobiety w ciąży więc umowę powinnaś mieć przedłużoną do dnia porodu i wtedy przysługuje ci normalnie urlop macierzyński ale bez powrotu do pracy bo umowa wygaśnie z dniem porodu. To teoria oczywiście, nie wiem jak pracodawca będzie się u ciebie zachowywał bo z tym jest różnie. W ostateczności matce która urodziła dziecko i jest bezrobotna przysługuje zasiłek w kwocie około 1000 zl. Poczytaj sobie o tym i bądź przygotowana do rozmowy w razie czegoś gdyby jednak chcieli kombinować

Dziękuję, rozmawiałam przed chwilą jeszcze z znajomą kadrową koleżanki i tak po krotce mi tylko wyjasnila, że umowę mam do dnia porodu. Na powrocie do pracy mi teraz nie zależy, tylko właśnie bałam się, że nie dostanę tych 80% pensji.

Tak, tylko trzeba wypełnić tą deklaracje bo bez niej będziesz miała system 100% i 60 %

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 31 sie 2018, 13:21

amelj pisze:

Tak, tylko trzeba wypełnić tą deklaracje bo bez niej będziesz miała system 100% i 60 %

Dziękuję za odpowiedź :roza: uspokoiłam się :)

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 18 wrz 2018, 18:38

Chciałam dobre, nieprześwitujace, niewyciagajace sie legginsy ciazowe. No i cenowo tez spoko zeby bylo. Zastanawiam sie nad tymi z H&M albo Mango. Miała któraś z Was moze jakies?

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 21 wrz 2018, 18:23

Czy któraś z Was przechodziła laserową korekcję wzroku? Zostałam zakwalifikowana do LASEKu ze względu na bardzo szerokie źrenice, chciałabym uzyskać maksymalnie dużo opinii od osób które też miały ten zabieg.

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 23 wrz 2018, 11:03

Czy znacie jakąś ładną miejscowość górską (jakieś doliny albo niskie góry) w którą można się udać z półtorarocznym dzieckiem? Fajna okolica do spacerów itd. Polecacie coś?

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 23 wrz 2018, 18:10

Czy znacie jakąś ładną miejscowość górską (jakieś doliny albo niskie góry) w którą można się udać z półtorarocznym dzieckiem? Fajna okolica do spacerów itd. Polecacie coś?

mogę Ci polecić moją wiochę w Bieszczadach :)

zdjęcia tu https://salixwpodrozy.blogspot.com/2017/08/terka-1-bieszczadzka-wies-z-historia.html
oraz tu https://salixwpodrozy.blogspot.com/2017/08/terka-2-wsi-spokojna-wsi-wesoa.html
+ można podskoczyć samochodem na zaporę w Solinie
https://salixwpodrozy.blogspot.com/2017/08/solina-zapora-i-jezioro-solinskie.html
na spacer do cerkwi i w inne urocze miejsca
https://salixwpodrozy.blogspot.com/2017/08/opienka-cerkiew-sw-meczennicy-paraskewii.html

Jak byś była zainteresowana, mam namiary na noclegi
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 25 wrz 2018, 19:46

Czy ktoś mi powie co narobiłam, albo może to jakiś błąd Insta: już 3 osoby napisały mi PW, że kiedy próbują odpisać na mój komentarz (nie post) czy to na moim profilu, czy swoim własnym, otrzymują informację o blokadzie - WTF? :torba:
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Awatar użytkownika
heater

Postautor: heater » 28 wrz 2018, 12:26

Nie wiem, która najładniejsza - wiem, że ja bym wzięła 2 na 100%, bo najbardziej do mnie pasuje, ale 1 też jest ok. Na 3 bym nie spojrzała pewnie nawet ;)

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 28 wrz 2018, 14:45

Ostatnio zmieniony 28 wrz 2018, 14:47 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
neflim

Postautor: neflim » 28 wrz 2018, 16:33

Pierwsza i trzecia, szara tak niekoniecznie ;)

Alosia

Postautor: Alosia » 28 wrz 2018, 16:46

jest też czarna taka jak ta szara.

Alosia

Postautor: Alosia » 28 wrz 2018, 20:35

Dziewczyny gdzie przechowujecie swoje kosmetyki do makijażu? W kosmetyczkach, szufladzie z Ikea czy jak nasze vlogerki w toaletce ? Macie dużo kosmetyków czy tylko niezbędne minimum? Ja mam mało i wszystko mieści się w kosmetyczce chociaż kiedyś było ich zdecydowanie wiecej za sprawą oglądania urodowego yt Obrazek

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 28 wrz 2018, 20:45

Alosia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny gdzie przechowujecie swoje kosmetyki do makijażu? W kosmetyczkach, szufladzie z Ikea czy jak nasze vlogerki w toaletce ? Macie dużo kosmetyków czy tylko niezbędne minimum? Ja mam mało i wszystko mieści się w kosmetyczce chociaż kiedyś było ich zdecydowanie wiecej za sprawą oglądania urodowego yt

Mam toaletkę, na której trzymam kosmetyczkę z Inglota z codziennymi kosmetykami (dużo wyjeżdżam, wiec mam ją „pod ręką” a reszta kosmetyków mieszka w toaletce lub na niej. Kosmetyków mam dużo - bo lubię ;)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2018, 11:32 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 28 wrz 2018, 21:47

Dziewczyny gdzie przechowujecie swoje kosmetyki do makijażu? W kosmetyczkach, szufladzie z Ikea czy jak nasze vlogerki w toaletce ? Macie dużo kosmetyków czy tylko niezbędne minimum? Ja mam mało i wszystko mieści się w kosmetyczce chociaż kiedyś było ich zdecydowanie wiecej za sprawą oglądania urodowego yt

Mam mało kosmetyków - trzymam w kosmetyczce. Jedynie mam parę tuszy, bo zmieniam co trzy miesiące - ze względu na higienę.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 29 wrz 2018, 12:19

Ja podręczne trzymam w 2 szufladach i na 2 półkach (ale te są współdzielone z książkami i "perfumą" ;) ).
Niepodręczne upchnęłam w takiej wielkiej kosmetyczce od H&M i ostatnio jeszcze wsadziłam pod łóżko pudełko :torba:
Mam za dużo, ale to dlatego, że dostaję do testów, a nie znajduję na nie okazji ale podobają mi się i szkoda mi się ich pozbyć :torba: Dlatego lądują w pudełku pod łóżkiem :torba: :torba: #chomik
Obrazek

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 29 wrz 2018, 14:04

Dziewczyny gdzie przechowujecie swoje kosmetyki do makijażu? W kosmetyczkach, szufladzie z Ikea czy jak nasze vlogerki w toaletce ? Macie dużo kosmetyków czy tylko niezbędne minimum? Ja mam mało i wszystko mieści się w kosmetyczce chociaż kiedyś było ich zdecydowanie wiecej za sprawą oglądania urodowego yt Obrazek

Ja w pudłach dużych z zamówień z Syfory, ale cały czas poszukuję dużej, drewnianej skrzynki zamykanej.

Wróć do „Luźne dyskusje”