Janusze, Grażyny i spółka

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
enaa

Janusze, Grażyny i spółka

Postautor: enaa » 16 lip 2016, 11:17

Lubiłam ten wątek na forum fioletowym, może warto by powstał i tutaj? :welcome:

Awatar użytkownika
Franka

Re: Janusze, Grażyny i spółka

Postautor: Franka » 30 lip 2016, 9:59

Nie podoba mi się wprawdzie używanie imion jako określenie swoistych cech charakteru, wad czy szczegółów anatomii.
Gdyż przykro może być tym osobom, które takie imiona noszą.
Jednak dziś jestem niczym ci tytułowi Janusz i Grażyna razem wzięci.
Jadę na imprezę, mam resztkę dobrych perfum i popryskam się nimi dopiero wychodząc z auta na parkingu przed kościołem.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 30 lip 2016, 21:44

Ja mam dużo grażkowych zachowań w sobie, ale staram się nie być przy tym szkodliwa. ;) Np. obrywam liście z kalafiora w biedronce (moj maz sie do mnie wtedy nie przyznaje) albo zabieram swoje żarcie do pociągu (ale z dżemem, nie z jajem :D).

Natomiast bardzo mnie denerwuje głośne narzekanie na wakacjach na rzeczy typu "o jeżu na tej plaży piach jest z kamieni a na kolacje nie można w kąpielówkach" ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mango bzik

Postautor: mango bzik » 30 lip 2016, 22:00

Szuuu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja mam dużo grażkowych zachowań w sobie, ale staram się nie być przy tym szkodliwa. ;) Np. obrywam liście z kalafiora w biedronce (moj maz sie do mnie wtedy nie przyznaje) albo zabieram swoje żarcie do pociągu (ale z dżemem, nie z jajem :D).

Natomiast bardzo mnie denerwuje głośne narzekanie na wakacjach na rzeczy typu "o jeżu na tej plaży piach jest z kamieni a na kolacje nie można w kąpielówkach" ;)

:hahaha: Ja też ich nie jadam, a może warto? :>
Obrazek

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 30 lip 2016, 22:25

Stoję sobie w kolejce do jadłodajni w Ikei i podbiega do mnie Grażyna z "ja będę przed panią tylko zapłacę w kasie za rzeczy!!!" - nawet nie zdążyłam powiedzieć że nie :D Tak czy inaczej nie zdążyła być przede mną. Za to chyba przy kasie próbowała zastosować podobna strategię bo doszło tam do wymiany zdań z innymi kolejkowiczami :D

Awatar użytkownika
mango bzik

Postautor: mango bzik » 30 lip 2016, 22:32

No to ja też jestem czasem Graża, bo z powodu roztargnienia czasem się urywam z kolejki... Mówię pardon, zostawiam fanty, biegnę po jakiś duperel,wracam i nie ma strat większych zwykle :pies:
Obrazek

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 30 lip 2016, 22:34

W temacie zakupów. Janusz w małym sklepie osiedlowym. Stał za mną w kolejce, tak blisko, że gdyby był bliżej, to wlazłby mi na plecy. I dmuchał mi prosto w szyję. W sensie, że niby oddychał, ale tak jakoś energicznie. Obleśne to było maksymalnie.
Zakonna i spółka

oh!

Postautor: oh! » 30 lip 2016, 22:37

MagicznaMałgorzata pisze:zobacz cytowaną wiadomość
W temacie zakupów. Janusz w małym sklepie osiedlowym. Stał za mną w kolejce, tak blisko, że gdyby był bliżej, to wlazłby mi na plecy. I dmuchał mi prosto w szyję. W sensie, że niby oddychał, ale tak jakoś energicznie. Obleśne to było maksymalnie.

W ciągu tygodnia napastowały mnie tak dwie babki w słusznym wieku. Normalnie leżały mi na placach mimo, że miejsca było w ch. :rzyg:

Awatar użytkownika
Zajęczak
Ranga alternatywna: boa krztusiciel
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 30 lip 2016, 23:04

poczmistrz z Tczewa
Ostrożnie i nieśmiało informuję o kolejnym wpisie.

oh!

Postautor: oh! » 30 lip 2016, 23:09

Jaki prosiak <3

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 31 lip 2016, 9:52

Taki dom /nie ten tylko też jakby bliźniak bardziej prosty w formie niż ten na zdjeciu/ mam obok mojego.
Mieszkają tam 2 rodziny. Jedna część domu jest porządnie odremontowana, materiały budowlane z najwyższej półki a druga część domu prawie się wali.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Zajęczak
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 31 lip 2016, 12:42

Odnośnie januszy architektury.

Wracam sobie któregoś dnia z Warszawy. Dom, należący do takiego człowieka zobaczyłam w jednym z mijanych po drodze, małych miasteczek, na samym wjeździe (akurat czekaliśmy przed torami) - tym bardziej rzucało się to w oczy.

Kojarzycie może taki klasyczny balkon z bloków budowanych w latach 90?
No, to balkon takiej wielkości podtrzymywały tam dwie, potężne w stosunku do jego powierzchni, betonowe figury Atlasa. Wejście główne zdobiły kolumny korynckie, obowiązkowo stały tam też posągi półleżących lwów - po jednym z każdej strony. Wzdłuż okien kilka donic, a pośrodku ogrodu fontanna z puttem, albo innym stworem na górze - wszystko betonowo-kamienne i przyozdobione festonami. Na pewno było tego o wiele więcej, ale przypomniałam sobie tylko tyle.

Dom pomalowany na różowo (dokładnie taki kolor, no może nieco mniej czysty). I intensywnie czerwona dachówka.
poczmistrz z Tczewa

Awatar użytkownika
zebrabezklasy

Postautor: zebrabezklasy » 01 sie 2016, 1:12

Wyobraźcie sobie, że w mojej miejscowości jest blok, który jest cały z zewnątrz odnowiony poza dwoma oknami Grażyny i Janusza, którzy sobie tego nie życzyli.

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 01 sie 2016, 7:01

Pewnie nie tyle sobie nie życzyli co nie chcieli się dorzucić do remontu :) Jak jeżdzę przez pewną miejscowość to widzę taki blok:)

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 sie 2016, 7:21

U mnie w bloku kilka osób nie chce remontu balkonów. Pomimo ze mamy wspólnotę i koszty są wliczone w opłaty. A nie chcą bo se porobili sto lat temu jakieś płytki i inne bajery. I teraz bronią tych płytek jak niepodległości.

wysłane telepatycznie
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Zajęczak
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 01 sie 2016, 8:01

Zasmialam się na głos, kiedy Was czytałam; szczerze bawią mnie tacy janusze:D

PS: Autorka wątku niesłusznie miała wątpliwości co do sensu jego istnienia. W januszu jest zawsze element humorystyczny, nawet jeśli wkurza. Tymczasem z januszy na fioletowym forum daloby sie wyodrębnić wątek wkurzeniowy, bo prezentowano tam ludzkie chamstwo, a nawet wykroczenia prawne.
poczmistrz z Tczewa

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 sie 2016, 8:38

Mnie wczoraj janusz próbował pouczyć, że po psach się sprząta. Pies siusiu zrobił....Na trawę, nie na osiedlu, nie pod balkonami. :prosi:

Jeszcze chciałam się zapytać o to zdjęcie wstawione. Czy mam coś z oczami, czy tam świnka stróżuje na podwórzu??
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 8:40 przez MagicznaMałgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 01 sie 2016, 8:38

Sąsiad obok trzyma czasami śmieci na klatce, najczęściej bardziej "na naszej" połowie klatki niż na swojej. Tak, że jak wracamy z zakupami to nie da się przejść. Wczoraj się wkurzyliśmy i przesunęliśmy mu te jego śmieci bod same drzwi, mam nadzieję, że zrozumiał aluzję, a jak nie to trzeba będzie się zapytać o co chodzi.

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 sie 2016, 8:41

Ja mam sąsiadkę grażynę. o 22 potrafiła do mnie przyjść, tylko po to, żeby mi powiedzieć, że za głośno drzwi wejściowe zamykam, a ona już spała i ją obudziłam. W koszuli nocnej przyleciała. :banghead:
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Zajęczak
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 01 sie 2016, 9:04

MagicznaMałgorzata pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mnie wczoraj janusz próbował pouczyć, że po psach się sprząta. Pies siusiu zrobił....Na trawę, nie na osiedlu, nie pod balkonami. :prosi:

Powinnaś z Kärcherem za psem chodzić i sprzątać po nim nawet mocz, co to ma znaczyć! ;<
MagicznaMałgorzata pisze:Jeszcze chciałam się zapytać o to zdjęcie wstawione. Czy mam coś z oczami, czy tam świnka stróżuje na podwórzu??

"Uwaga! Zła świnia" - chociaż nie, ktoś mógłby niesłusznie odnieść to w przenośni do janusza
"Uwaga, zła świnka"?
"Uwaga, zły pies"?
poczmistrz z Tczewa

Wróć do „Luźne dyskusje”