Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
IlonaLulu

Re: RE: Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: IlonaLulu » 01 lis 2017, 14:19

Cattivo pisze:Chodzi za mną od dłuższego czasu taka wielka Milka z ryżem preparowanym, ale od lat nigdzie jej nie widziałam, musieli wycofać ze sprzedaży... :( Znacie coś podobnego może?
W Biedronce mają taką czekoladę. O ile się nie mylę, to ona jest wielkości większdgo batona. Jest wersja z ryzem własnie i z jakimiś krążkami czekoladowymi. Lubie je... ale jedna to za mało

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Lucy Camden

Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: Lucy Camden » 01 lis 2017, 16:16

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lucy Camden pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mnie to nie śmieszy, jedyne przeznaczenie dla takiego metrażu to akademik typu apartamenty. To jest głeboko chore. Co można postawić w mieszkaniu 13 metrowym oprocz łożka? To na pewno nie jest obojetne dla zdrowia, jak masz 152cm wzrostu to może wytrzymasz jakiś czas, ale jak jesteś 90 kilowym facetem, ponad 180cm, to pewnie twoj własny bąk cie udusi w tym "mieszkaniu".

Ale ja nie rozumiem, z czym masz problem. Mamy wolny rynek, ktoś może sobie robić 5 metrowe apartamenty, dopóki znajduje na to nabywców. Ja bym nie chciała mieszkać na 13 metrach, na 22 dobrze zorganizowanych może bym dała radę, ale póki co nie muszę się tak męczyć, a takiego metrażu na pewno nie kupię. Natomiast nie ma to żadnego znaczenia. Poza tym serio w wielu krajach to nie jest aż takie dziwne. Ktoś nawet ostatnio wrzucił filmik na yt o organizacji chyba właśnie czegoś na poziomie tych 13 metrów.
Co do mieszkania nad lokalami użytkowymi - na parterze w moim bloku wszystkie są takimi, jeszcze dużo na 1 piętrze. Z tym, że nie ma warsztatów stolarskich, a są np. gabinety lekarskie czy inne 'ciche' usługi. Nigdy nie miałam problemów, nikt do mnie nie dzwoni z prośbą o otworzenie do dr House.
Ja przesunęłam przeprowadzkę, bo moja beznadziejna praca w połączeniu z szukaniem mieszkania doprowadziłoby mnie do skraju.

Może robić nawet jak nie znajdzie. Wszystko można. Mnie sie to nie podoba. Nie podoba mi sie ze oficjalnie to sa lokale użytkowe bo przepisy, a do ogolnej wiadomości " mieszkania". Nie wierze ze w Polsce jest zapotrzebowanie na taki metraż mieszkalny. Narazie to bedzie ciekawostka i nowy budynek wiec ceny wynajmu stosunkowo wysokie. Potem beda tam mieszkac rodziny tak jak w kawalerkach tylko jeszcze mniejszych. Oby tego pomysłu nie podłapali inni cwani deweloperzy.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 16:29 przez Lucy Camden, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IlonaLulu

Postautor: IlonaLulu » 01 lis 2017, 16:58

Lucy Camden pisze:
Mnie to nie śmieszy, jedyne przeznaczenie dla takiego metrażu to akademik typu apartamenty. To jest głeboko chore. Co można postawić w mieszkaniu 13 metrowym oprocz łożka? To na pewno nie jest obojetne dla zdrowia, jak masz 152cm wzrostu to może wytrzymasz jakiś czas, ale jak jesteś 90 kilowym facetem, ponad 180cm, to pewnie twoj własny bąk cie udusi w tym "mieszkaniu".

Ale ja nie rozumiem, z czym masz problem. Mamy wolny rynek, ktoś może sobie robić 5 metrowe apartamenty, dopóki znajduje na to nabywców. Ja bym nie chciała mieszkać na 13 metrach, na 22 dobrze zorganizowanych może bym dała radę, ale póki co nie muszę się tak męczyć, a takiego metrażu na pewno nie kupię. Natomiast nie ma to żadnego znaczenia. Poza tym serio w wielu krajach to nie jest aż takie dziwne. Ktoś nawet ostatnio wrzucił filmik na yt o organizacji chyba właśnie czegoś na poziomie tych 13 metrów.
Co do mieszkania nad lokalami użytkowymi - na parterze w moim bloku wszystkie są takimi, jeszcze dużo na 1 piętrze. Z tym, że nie ma warsztatów stolarskich, a są np. gabinety lekarskie czy inne 'ciche' usługi. Nigdy nie miałam problemów, nikt do mnie nie dzwoni z prośbą o otworzenie do dr House.
Ja przesunęłam przeprowadzkę, bo moja beznadziejna praca w połączeniu z szukaniem mieszkania doprowadziłoby mnie do skraju.

Może robić nawet jak nie znajdzie. Wszystko można. Mnie sie to nie podoba. Nie podoba mi sie ze oficjalnie to sa lokale użytkowe bo przepisy, a do ogolnej wiadomości " mieszkania". Nie wierze ze w Polsce jest zapotrzebowanie na taki metraż mieszkalny. Narazie to bedzie ciekawostka i nowy budynek wiec ceny wynajmu stosunkowo wysokie. Potem beda tam mieszkac rodziny tak jak w kawalerkach tylko jeszcze mniejszych. Oby tego pomysłu nie podłapali inni cwani deweloperzy.
Ja też nie popieram pomysłu z takimi klitkami. Raczej zadna rodzina o zdrowym umysle nie zdecyduje sie mieszkac na 13m2 za taka kwote. Ja, przy bardzo ograniczonej ilości rzeczy osobistych, ledwo się mieściłam w kawalerce 31m2. Dodam, że w 2osoby.

Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 16:58 przez IlonaLulu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 01 lis 2017, 17:18

IlonaLulu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cattivo pisze:Chodzi za mną od dłuższego czasu taka wielka Milka z ryżem preparowanym, ale od lat nigdzie jej nie widziałam, musieli wycofać ze sprzedaży... :( Znacie coś podobnego może?
W Biedronce mają taką czekoladę. O ile się nie mylę, to ona jest wielkości większdgo batona. Jest wersja z ryzem własnie i z jakimiś krążkami czekoladowymi. Lubie je... ale jedna to za mało

Ooo, sprawdzę. Jak mi nie wystarczy, to chyba kupię jakąś formę na czekoladę i zwykłą Milkę, rozpuszczę i wleję między ryż.

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 01 lis 2017, 18:40

IlonaLulu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lucy Camden pisze:

Ja też nie popieram pomysłu z takimi klitkami. Raczej zadna rodzina o zdrowym umysle nie zdecyduje sie mieszkac na 13m2 za taka kwote. Ja, przy bardzo ograniczonej ilości rzeczy osobistych, ledwo się mieściłam w kawalerce 31m2. Dodam, że w 2osoby.

Kupowac pod siebie tego nikt nie bedzie bo tam nie można sie meldowac- lokal użytkowy. Ale wynajmowac prosze bardzo, jak to jest pieknie wytłumaczone beda tam przejsciowo mieszkac pracownicy korporacji, ktorzy nie spedzaja czasu w domu bo grają w sqasha i robią nasiadowki ze znajomymi w restauracjach. A nocą wracasz do swojej luksusowej mysiej nory, na portnierni metr na metr wita cie luksusowy pan Miecio portier, ktory wczesniej pracował na bramce na autostradzie. Na czworaka suniesz do swojego apartamentu na końcu korytarza, na szczeście nie masz daleko bo drzwi apartamentow sa co 1,5 metra.
Naprawde, lokale użytkowe a w nazwie Studio, nikt tu nie wali w chvja.
Jeszcze taki luksusowy fakt- na 137 lokali bedzie 15 miejsc parkingowych.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 19:17 przez Lucy Camden, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 02 lis 2017, 15:29

Czasem trudno mi uwierzyć, że są takie miejsca na ziemi.
Le Puy-en-Velay, francuska Owernia
Załączniki
le-puy-en-velay.jpg
le-puy-en-velay.jpg (101.82 KiB) Przejrzano 1011 razy
Le Puy-en-Velay2.jpg
Le Puy-en-Velay2.jpg (27.69 KiB) Przejrzano 1011 razy
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 15:29 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 02 lis 2017, 15:41

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czasem trudno mi uwierzyć, że są takie miejsca na ziemi.
Le Puy-en-Velay, francuska Owernia

wow, chciałabym to zobaczyć :shock:
Insta
Blog podróżniczy Wilno: Plac Ratuszowy, kuchnia i spacer po centrum
Piekę słodkie Tropikalny biszkopt z mango

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 02 lis 2017, 17:17

A co nam do tego, kto tam będzie mieszkał? Jeszcze raz piszę, podaż odpowiada na zgłaszany popyt. Jakby nie było zainteresowania takimi lokalami i nikt nigdy nie chciałby w nich mieszkać, nie robiliby takiej inwestycji.
Osobiście interesowałam się zakupem mieszkania w moim mieście rodzinnym i w stolicy. O dziwo, w Płocku najmniejsze mieszkania były sprzedawane od ręki, standardem była rezerwacja z przedpłatą na kilka miesięcy przed rozpoczęciem inwestycji. W Warszawie także te najmniejsze się doskonale sprzedawały. Pytanie, co by było, gdyby zamiast wielofunkcyjnego 30metrowca zaprojektowano 2x15m?

Kupowac pod siebie tego nikt nie bedzie bo tam nie można sie meldowac- lokal użytkowy. Ale wynajmowac prosze bardzo, jak to jest pieknie wytłumaczone beda tam przejsciowo mieszkac pracownicy korporacji, ktorzy nie spedzaja czasu w domu bo grają w sqasha i robią nasiadowki ze znajomymi w restauracjach. A nocą wracasz do swojej luksusowej mysiej nory, na portnierni metr na metr wita cie luksusowy pan Miecio portier, ktory wczesniej pracował na bramce na autostradzie. Na czworaka suniesz do swojego apartamentu na końcu korytarza, na szczeście nie masz daleko bo drzwi apartamentow sa co 1,5 metra.
Naprawde, lokale użytkowe a w nazwie Studio, nikt tu nie wali w chvja.
Jeszcze taki luksusowy fakt- na 137 lokali bedzie 15 miejsc parkingowych.

Taaak, bo reszta wynajmujących jest tak uczciwa i kryształowa :]
Te apartamenty/studia/kawalerki/lokalu użytkowego/klitki/nory będą wynajmować osoby, które będą chciały je wynajmować. Nie będą na 200% najtańsze ani w ogóle tanie. O co więc ten cały bunt?
Poza tym, tak kreujesz tego nieszczęśnika mieszkającego na tym oszałamiającym metrażu. Tylko najprawdopodobniej biednego nie będzie na to stać, a bogatszy będzie mógł sobie wybrać większy metraż, żeby nie cierpieć widoku portiera Mietka.

Edycja: poza tym to nie jest pierwsza tego typu inwestycja w Krakowie. Wczoraj wrzuciłam na olx zapytanie w zwiazku z Krakowem, kawalerkami max do 200 tys. I co? Nowa inwestycja - Podgórze - metraż od 20 do 25 metrów. Nie brnęłam dalej, bo już mi wystarczyło, ale przypuszczalnie jest takich pomysłów więcej i nie tylko w Krakowie. Koniec, przyszło nam umierać.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 17:22 przez elorap, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 02 lis 2017, 17:48

elorap, 20 to nie 13.

Jest masa przepisów, które określają parametry w mieszkaniówce, wcale nie wyśrubowanych. Te lokale użytkowe ich nie spełniają.

Nie ma co normalizować dziadostwa i cwaniactwa.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 02 lis 2017, 18:43

elorap
Ty z tą podażą w odpowiedzi na popyt to tak na serio? :lol:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 18:44 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 02 lis 2017, 19:48

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
elorap, 20 to nie 13.

Jest masa przepisów, które określają parametry w mieszkaniówce, wcale nie wyśrubowanych. Te lokale użytkowe ich nie spełniają.

Po pierwsze nie wydaje mi się, żeby tych 13 metrowców było najwięcej czy w ogóle dużo (zresztą nie ma to moim zdaniem znaczenia, skoro znajdują się chętni na nabycie lokali użytkowych o takim metrażu, mając świadomość, z czym to się je), po drugie nadal nie rozumiem, dlaczego miałabym komuś zabraniać mieszkać na 2 metrach, jak mu to wystarcza.
Poza tym taką wielkość można spokojnie wynajmować krótkoterminowo i osobiście bardzo mi się takie rozwiązania podobają.

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
elorap

Nie, co ty, znajomi mi podpowiedzieli " :lol: "
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 19:48 przez elorap, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 02 lis 2017, 21:10

elorap pisze:dlaczego miałabym komuś zabraniać mieszkać na 2 metrach, jak mu to wystarcza.

Wydaje mi się, że nie tyle chodzi o wielkość jako taką, tylko o stosunek wielkość<->cena<->lokalizacja<->"infrastuktura" (np. m-ca parkingowe).
Obrazek

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 02 lis 2017, 22:29

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
elorap, 20 to nie 13.

Po pierwsze nie wydaje mi się, żeby tych 13 metrowców było najwięcej czy w ogóle dużo
(zresztą nie ma to moim zdaniem znaczenia, skoro znajdują się chętni na nabycie lokali użytkowych o takim metrażu, mając świadomość, z czym to się je), po drugie nadal nie rozumiem, dlaczego miałabym komuś zabraniać mieszkać na 2 metrach, jak mu to wystarcza.
Poza tym taką wielkość można spokojnie wynajmować krótkoterminowo i osobiście bardzo mi się takie rozwiązania podobają.

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
elorap

Nie, co ty, znajomi mi podpowiedzieli " :lol: "

Uhm, popatrz na rzut pietra w artykule, to czarne jest 15 metrowe, popatrz na te inne, policz ile jest lokali na tym pietrze, budynek ma 5 pieter, lokali jest 137.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 09 lis 2017, 13:22

Masło potaniało w Biedronce ale jest reglamentowane po max 3 kostki na paragon.
Za to brak jaj a jak są gdzieś na targu to coraz droższe. Dobrze, że to nie Wielkanoc się zbliża bo koszyczki wielkanocne ze święconką byłyby bez jaj i tradycja upadłaby.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 09 lis 2017, 13:55

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Masło potaniało w Biedronce ale jest reglamentowane po max 3 kostki na paragon.
Za to brak jaj a jak są gdzieś na targu to coraz droższe. Dobrze, że to nie Wielkanoc się zbliża bo koszyczki wielkanocne ze święconką byłyby bez jaj i tradycja upadłaby.

Heh, ostatnio żartowałam, że kupię kilka kur i zaniosę rodzicom do kurnika, żeby hodowali je na jajka dla nas, ale jak zobaczyłam wczoraj cenę jajek w Biedrze to mi wszystko opadło. 6,50 za 10 sztuk -_-
Masikura.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 09 lis 2017, 17:38

Jeszcze w kwestii jaj. :(
Załączniki
14539859252780.jpg
14539859252780.jpg (57.32 KiB) Przejrzano 798 razy
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 09 lis 2017, 17:40

Ta, bo każde jajko jest zapłodnione. A poza tym kura odbytu nie ma.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 09 lis 2017, 18:01

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A skąd jej kupa wypada? :mrgreen:
Moim zdaniem ma odbyt. I kogut i kura.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 09 lis 2017, 18:01

Z kloaki

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 09 lis 2017, 18:38

Z kloaki

A zanim do kloaki to z odbytnicy. Część grzbietowa to odbytnica a brzuszna worek stekowy. Przedzielone przegrodą stekową.

Wróć do „Luźne dyskusje”