Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
cor

Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: cor » 13 wrz 2017, 10:46

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Weed pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Błądzę ostatnio w internetach w poszukiwaniu inspiracji i o ile coś tam już mam, to mimo wszystko nie jestem przekonana. Może coś mi poradzicie.

W ramach wolontariatu mam do przeprowadzenia zajęcia dla dzieci w szpitalu. Plastyczno-techniczne, będzie grupa około dwunastoosobowa, może być więcej, w zależności od tego czy dzieciaki byłyby zainteresowane. Macie może jakiś pomysł na ciekawe zajęcia? Chodzi za mną coś takiego: http://mojedziecikreatywnie.pl/2016/02/malowanie-sola/ , ale nie jestem do końca przekonana czy na pierwszy raz to będzie dobry wybór :niewiem:

Jeżeli chodzi o wiek to pewnie tak 4-12, ale najmłodszym pomagałyby mamy. Im ciekawsze zajęcia, tym większa szansa, że uda się zaangażować też nastolatków.

Takie coś też jest fajne, zamiast kleju może być zszywacz biurowy gdzie trzeba coś złączyć a nie da się inaczej.

Zależy jaki masz budżet na materiały. Mi ostatnio wpadły
w oko na terapii malowane pojemniki na przyprawy te z Ikei, a teraz do dostania wszędzie. Fajna rzecz bo można potem zabrać do domu i rzeczywiście korzystać.
SOME PEOPLE GOT WAY TOO MUCH CONFIDENCE BABY

Weed

Postautor: Weed » 14 wrz 2017, 18:51

Bardzo ciekawy pomysł, i nowy bo ja pierwszy raz coś takiego widzę.
Ja myślę, że dzieci byłyby zainteresowane i zachwycone takim tworzeniem ale:
- zabawa ma być w szpitalu a technika tej twórczości to dużo bałaganu, klej i sól może zostać na stolikach, podłodze, ubraniach i ciele dzieci, szczególnie chodzi o oczy, zatarcie solą do przyjemnych nie należy.
Dla bezpieczeństwa dzieci i pomieszczeń to jednak ja poszukałabym na początek czegoś innego, prac z samego papieru, kartonu, może origami? czy jakieś wycinanki np. gwiazdki śniegu.

Bardzo fajne zwierzątka zaproponowałaś, chyba jednak na początek pójdę w tym kierunku :ok: Bardzo dziękuję! :roza:
Co do bałaganu - dzieciaki podobno kochają np. brokat i wszędzie chcą go wykorzystywać i koordynatorka wspominała, że i tak my sprzątamy, więc najważniejsze, by maluchy były zadowolone. Odpadają wszelkie zabawy, gdzie trzeba coś np. podgrzać, bo wiadomo, z turystyczną kuchenką nie wpadniemy na oddział, ale tak to chyba nie ma czarnej listy.

cor pisze:Zależy jaki masz budżet na materiały. Mi ostatnio wpadły
w oko na terapii malowane pojemniki na przyprawy te z Ikei, a teraz do dostania wszędzie. Fajna rzecz bo można potem zabrać do domu i rzeczywiście korzystać.

To jest super sprawa i najchętniej właśnie poszłabym w tym kierunku, ale to już później, jak się wdrożę i będę się pewniej czuła, by prosić o tego typu zakupy. Coś czuję, że akurat coś takiego bardzo by się spodobało, nie tylko dzieciom, ale i ich opiekunom :D

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 14 wrz 2017, 22:24

Weed pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bardzo ciekawy pomysł, i nowy bo ja pierwszy raz coś takiego widzę.
Ja myślę, że dzieci byłyby zainteresowane i zachwycone takim tworzeniem ale:
- zabawa ma być w szpitalu a technika tej twórczości to dużo bałaganu, klej i sól może zostać na stolikach, podłodze, ubraniach i ciele dzieci, szczególnie chodzi o oczy, zatarcie solą do przyjemnych nie należy.
Dla bezpieczeństwa dzieci i pomieszczeń to jednak ja poszukałabym na początek czegoś innego, prac z samego papieru, kartonu, może origami? czy jakieś wycinanki np. gwiazdki śniegu.

Bardzo fajne zwierzątka zaproponowałaś, chyba jednak na początek pójdę w tym kierunku :ok: Bardzo dziękuję! :roza:
Co do bałaganu - dzieciaki podobno kochają np. brokat i wszędzie chcą go wykorzystywać i koordynatorka wspominała, że i tak my sprzątamy, więc najważniejsze, by maluchy były zadowolone. Odpadają wszelkie zabawy, gdzie trzeba coś np. podgrzać, bo wiadomo, z turystyczną kuchenką nie wpadniemy na oddział, ale tak to chyba nie ma czarnej listy.

cor pisze:Zależy jaki masz budżet na materiały. Mi ostatnio wpadły

To jest super sprawa i najchętniej właśnie poszłabym w tym kierunku, ale to już później, jak się wdrożę i będę się pewniej czuła, by prosić o tego typu zakupy. Coś czuję, że akurat coś takiego bardzo by się spodobało, nie tylko dzieciom, ale i ich opiekunom :D

Może jakieś makiety gdzie można wstawiać zrobione zwierzątka, ZOO, ciepłe i zimne kraje itp.
To są akurat Minionki ale można inne stworki zrobić, każde dziecko coś dokłada, ile zrobi.
Załączniki
minionki-8.jpg
minionki-8.jpg (201.47 KiB) Przejrzano 686 razy
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 16 wrz 2017, 17:55

Trening do " Tańca z gwiazdami" ? ;)
Załączniki
BNVktkqTURBXy8xM2ZmMmJhMGU4MjE2N2NiNTg0YTRiZjljM2ZjNjVmZS5qcGVnkpUDAETNB9DNBGWTBc0DIM0Bwg (1).jpg
BNVktkqTURBXy8xM2ZmMmJhMGU4MjE2N2NiNTg0YTRiZjljM2ZjNjVmZS5qcGVnkpUDAETNB9DNBGWTBc0DIM0Bwg (1).jpg (113.61 KiB) Przejrzano 641 razy
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 17 wrz 2017, 10:32

mówcie co chcecie, ale ją podziwiam
50 lat na scenie i wciąż jej się chce, a sama ma 71 lat - może musi, tego nie wiem, a tym nie ma
ale cały czas czyms zaskakuje, szokuje, coś nowego <- ktoś powie zasługa stylisty i sztabu ludzi, no ok, może
ale zapowiadała, że będzie wirujący sex, no to jest :P

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 17 wrz 2017, 11:13

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
mówcie co chcecie, ale ją podziwiam
50 lat na scenie i wciąż jej się chce, a sama ma 71 lat - może musi, tego nie wiem, a tym nie ma
ale cały czas czyms zaskakuje, szokuje, coś nowego <- ktoś powie zasługa stylisty i sztabu ludzi, no ok, może
ale zapowiadała, że będzie wirujący sex, no to jest :P

Julijko, ja też ją podziwiam i zawsze ceniłam jej twórczość muzyczną, jej dokonania, ponad 2000 piosenek zaśpiewała.
Rosłam, doroślałam z jej piosenkami, wiele znam na pamięć do tej pory, jestem w stanie zaśpiewać bezbłędnie.

Uważam, że gdyby ją zaprosili do "Tańca z gwiazdami" to ma duże szanse na wystąpienie w kilku odcinkach bo krzepę jeszcze ma.

Na obecnym festiwalu zaprezentowała się bardzo dobrze, specjalnie dla niej oglądałam tę część festiwalu.
Prezes Kurski może mnie doliczyć do tej według niego 5,5 milionowej oglądalności.

I jeszcze dodam, że bardzo podobał mi się występ Dody.
"Niech żyje bal, drugi raz nie zaproszą nas wcale". Coś jest w tych słowach dlatego nie dziwię się, że wielu wykonawców wystąpiło.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 11:18 przez Franka, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 17 wrz 2017, 11:40

A publiczność w drugim dniu niestety nie dopisała.
Telewizja sprytnie ukrywała pustki na widowni, pokazując zgromadzonych tam gdzie było najgęściej.
Ochrona dyskretnie prosiła o przejście w rejon tuż przed sceną nawet jeśli ktoś miał tani bilet nie upoważniający do siedzenia w takim dobrym punkcie.
Załączniki
z22384122V (1).jpg
z22384122V (1).jpg (122.32 KiB) Przejrzano 563 razy
59bdb24ff2985_p.jpg
59bdb24ff2985_p.jpg (69.39 KiB) Przejrzano 563 razy

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 21 wrz 2017, 14:48

Z racji, że w końcu kupiłam sobie nowy telefon (po 1,5roku na pożyczonym "smartfonie") i nadrabiam zaległości:
w co gracie, co robicie na na telefonach? :>
Ja aktualnie męczę Hearthstone, Zombiaki, Cooking Ferver( polecam! ^^) ale chętnie zobaczę inne tytuły.Jeżeli znacie i polecacie jakieś aplikacje to też śmiało piszczcie :roza: (Ode mnie water Drink i Duolingo :serce: )
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2017, 14:51 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IlonaLulu

Re: RE: Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: IlonaLulu » 21 wrz 2017, 16:01

Domcia2605 pisze:Z racji, że w końcu kupiłam sobie nowy telefon (po 1,5roku na pożyczonym "smartfonie") i nadrabiam zaległości:
Ja aktualnie męczę Hearthstone, Zombiaki, Cooking Ferver( polecam! ^^) ale chętnie zobaczę inne tytuły.Jeżeli znacie i polecacie jakieś aplikacje to też śmiało piszczcie :roza: (Ode mnie water Drink i Duolingo :serce: )
Ja niestety zupełnie nic. Przegladam fejsa, insta, snapa i youtube.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 21 wrz 2017, 16:27

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Z racji, że w końcu kupiłam sobie nowy telefon (po 1,5roku na pożyczonym "smartfonie") i nadrabiam zaległości:

Słowotok :serce:

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 21 wrz 2017, 17:19

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Criminal Case (chociaz to czesciej na tablecie), Pyramid Solitaire Saga z gier
z apek nie wyobrazam sobie zycia bez Pocketa :D

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 22 wrz 2017, 0:17

Nadchodzi zima stulecia.
Przygotowujcie ciepłe ubrania, buty, kremy, opał kto sam pali w piecu...

Awatar użytkownika
smerffie

Postautor: smerffie » 22 wrz 2017, 15:42

Franka pisze:Nadchodzi zima stulecia.
Ciekawe na ile to się sprawdzi. Tak jak jutrzejszy koniec swiata

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 22 wrz 2017, 16:01

smerffie pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Tak jak powódź latem :voodoo: Ale wystarczy taką niemożliwa do przewidzenia pierdołę zapodać na swojej mało uczęszczanej stronie i od razu klikalność rośnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 22 wrz 2017, 16:18

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Tak jak powódź latem :voodoo: Ale wystarczy taką niemożliwa do przewidzenia pierdołę zapodać na swojej mało uczęszczanej stronie i od razu klikalność rośnie.

Fakt, miały być powodzie, a akurat na południu Polski lato było piękne i słoneczne. Oby i tym razem był to fejkowy news, bo zimna nie znoszę. :saw:
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kamieniołom Liban i Kopiec Krakusa
Blog makijażowy recenzja 4 cieni GlamShadows

Awatar użytkownika
paulinza

Postautor: paulinza » 22 wrz 2017, 16:33

Już rok temu miała być zima stulecia.
Na samą myśl jest mi źle.

Awatar użytkownika
empress
Ranga alternatywna: Ninja Ziemi

Postautor: empress » 22 wrz 2017, 19:04

Gdyby pogodę dało się przewidzieć z takim wyprzedzeniem, byłoby cydownie, ale niestety się nie da :-(

Aren't we quite a pair? The would-be elven god and his jester. I don't know which one of us is crazier.

Watek informacyjny - wstawianie zdjęcia, gifa, miniaturki YT na forum KLIK

Awatar użytkownika
smerffie

Postautor: smerffie » 22 wrz 2017, 19:32

Jakby była ładna biała zima to by było fajnie :) a nie chlapa albo -20 stopni bez grama sniegu

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Re: RE: Re: RE: Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: Hadilan » 22 wrz 2017, 19:35

SALIX pisze:

Fakt, miały być powodzie, a akurat na południu Polski lato było piękne i słoneczne. Oby i tym razem był to fejkowy news, bo zimna nie znoszę. :saw:

Zazdro.
Na wschodzie np. lipiec byl ciepły, ale co z tego skoro deszcz padał 4 razy dziennie :'D

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

:voodoo:

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 23 wrz 2017, 19:16

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Zaczynają się podtopienia, Wisła wylewa, mało brakuje do powodzi. Termin trochę się przesunął ale deszcze zaczęły się jeszcze w kalendarzowym lecie.

Wróć do „Luźne dyskusje”