Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
Domcia2605

Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: Domcia2605 » 30 gru 2017, 16:44

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Taka ciekawostka.
Na Kresach przed wojną gdy w domu była panna na wydaniu o którą nikt się nie starał to wystawiano przed dom w czasie adwentu nową miotłę ozdobioną czerwoną kokardą. Jeśli panien w domu było więcej to jedna miotła a kokard tyle co panien na wydaniu.
Był to znak dla kawalerów, którzy chcieli się ustatkować, założyć rodzinę aby do tego domy wysłać swatów.

O, ciekawe :D

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 31 gru 2017, 20:00

Ubieranie na bal sylwestrowy czas zacząć. :mrgreen:
fot. Iia Susiraja.
Załączniki
iiu+Susiraja,+Kodinpelastaja,+2012.jpg
iiu+Susiraja,+Kodinpelastaja,+2012.jpg (219.06 KiB) Przejrzano 473 razy
z16895832Q.jpg
z16895832Q.jpg (42.03 KiB) Przejrzano 473 razy
susiraja-1260-jpg--9cc6ed24de57fa4e-.jpg
susiraja-1260-jpg--9cc6ed24de57fa4e-.jpg (43.71 KiB) Przejrzano 473 razy
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 01 sty 2018, 22:59

Zmusili 12 latka od oderwania się od komputerowej gry i nakazali obejrzenie pierwszego odcinka wybitnego polskiego serialu historycznego "Korona królów". Po kilkuminutowej awanturze "młody kontra rodzice i dziadkowie", po zapowiedzi różnych banów jeśli nie usłucha, naburmuszony i wściekły nastolatek klapnął w fotelu przed telewizorem.
Odetchnęli z ulgą, że jednak się zdecydował, może po tym filmie coś w głowie z historii Polski mu zostanie, jakieś lepsze oceny z tej historii będą, może się wciągnie i sam do książki zajrzy...
18.30, pora jeszcze przed dobranocką, kilka minut od początku serialu i już goła baba na ekranie.
Jutro mu dadzą spokój bo była zapowiedź, że królewicz pragnie syna a królewna zaprasza do łożnicy w tym celu.

Też oglądałam, jakość jak się można było spodziewać po zajawkach.
Błędy historyczne, dialogi zbyt współczesne itp.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 02 sty 2018, 19:13

Jak ktos ma po drodze do Biedronki to polecam wpasc i zobaczyc czy nie ma tam lusterka z lampkami led. Dzis kupilam takie cudo w promocji za 20zl :-D

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 03 sty 2018, 23:46

Zastanawiam się nad kupnem "sekrety urody koreanek". Macie? Polecacie? Ew coś w podobnej tematyce?
bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?
-Tak, żeby chude suki nie robiły tego za moimi plecami.

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: myszamisia » 03 sty 2018, 23:56

lordviader pisze:Zastanawiam się nad kupnem "sekrety urody koreanek". Macie? Polecacie? Ew coś w podobnej tematyce?
Mam. Zadka nie urywa pod kątem treści, bo o wszystkim co jest w książce swego czasu połowa youtuberek trąbiła. Książka podobała mi się pod kątem prywatnej historii autorki. Ja wolałabym, żeby książka była prowadzona w tym kierunku, a rady dotyczące urody byłyby tylko dodatkiem.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

bedlamite

Postautor: bedlamite » 04 sty 2018, 7:17

Jak dla mnie to jest reklama sklepu internetowego autorki

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
;)

podpucha

Postautor: podpucha » 04 sty 2018, 11:27

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zastanawiam się nad kupnem "sekrety urody koreanek". Macie? Polecacie? Ew coś w podobnej tematyce?

Jeśli masz ustrojstwo znane czytnikiem to podrzuć mi na priv e-mail do siebie :) Mam ebooka (legalnie kupionego, żeby nie było!) to Ci podeślę :)

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 04 sty 2018, 11:45

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jeśli masz ustrojstwo znane czytnikiem to podrzuć mi na priv e-mail do siebie :) Mam ebooka (legalnie kupionego, żeby nie było!) to Ci podeślę :)

Psipadkiem zepsuło się :hahaha:
bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 04 sty 2018, 11:49

bedlamite pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jak dla mnie to jest reklama sklepu internetowego autorki

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

bez przesady

niektórzy to wszędzie reklame węszą, ale czasami ludzie po prostu sprzedają to co naprawdę uważają za warte sprzedaży.

na tę książkę szkoda byłoby mi pieniędzy, ale jak masz okazję przeczytać nie buląc za to dwóch dych to aż tak źle nie jest, bo dwóch godzin na przeczytanie nie jest mi żal:) zresztą jak się interesujesz pielęgnacją to warto nawet jako ciekawostkę (mniej kulturową czy pielęgnacyjną, bardziej warto poznać o czym tyle się trąbi)

ja tam samo pojawienie się książki uważam za pozytywne w tym sensie, że gdyby nie ona pewnie nie byłoby boomu w Polsce i tylu fantastycznych marek jak Dr G, Swanicoco, Whamisa czy Benton, takiego wyboru kremów BB i fajnych pudrów. ale i tak 3/4 innych marek to w 80% syfix.

Jeśli ktoś lubi dziwolągowe ciekawostki to jest też "skóra pełna blasku" Lancera. Koleś leci jeszcze większym hardkorem, bo poleca częste peelingi, codzienie coś z glikolem, coś z retinolem. liczba warstw chyba zbliżona do Szarlot.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 05 sty 2018, 2:33

Zięć zadzwonił rano i powiedział żebym coś powiedziała córce bo dalej tak być nie może.
Rano pół godziny się malowała i czesała, kolejny raz wyszła z domu bez czapki i bez śniadania mimo, że zrobił jajecznicę i kanapki.
Nie słucha go, często nie odbiera telefonów od niego, nie odpisuje na smsy od razu tylko po kilku godzinach.
Jak się rozchoruje to on nie bierze odpowiedzialności bo on stara się bardzo a ona ma gdzieś te starania.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 sty 2018, 9:49

Zięć zadzwonił rano i powiedział żebym coś powiedziała córce bo dalej tak być nie może.
Rano pół godziny się malowała i czesała, kolejny raz wyszła z domu bez czapki i bez śniadania mimo, że zrobił jajecznicę i kanapki.
Nie słucha go, często nie odbiera telefonów od niego, nie odpisuje na smsy od razu tylko po kilku godzinach.
Jak się rozchoruje to on nie bierze odpowiedzialności bo on stara się bardzo a ona ma gdzieś te starania.

trochę komedia - co to jest, dziecko, które ma się go słuchać? Co to za małżeństwo, które samo nie rozwiązuje swoich problemów tylko z każdą pierdołą lata na skargę do teściowej? Na miejscu córki byłabym na niego wściekła. Też często odpisuję po paru h, śmierdzi mi tu jakąś manią kontroli.
Insta
Blog podróżniczy Tallinn: Plac Ratuszowy i najstarsza apteka
Blog makijażowy GlamShop - paleta Blask i Cienie

ajah

Postautor: ajah » 05 sty 2018, 9:53

Franka pisze:Zięć zadzwonił rano i powiedział żebym coś powiedziała córce bo dalej tak być nie może.

chyba bym potraktowała to jak jakiś chory żart.
małżonek jak przedszkolak.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 05 sty 2018, 9:56

Franka pisze:Zięć zadzwonił rano i powiedział żebym coś powiedziała córce bo dalej tak być nie może.
Przepraszam, ale rozbawiło mnie to. Mąż jak przedszkolak leci na skargę do teściowej. I zgadzam się z Salix, że zbytnią kontrolą tutaj zalatuje.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 05 sty 2018, 10:21

Ale przecież Wy się nawet nie lubicie specjalnie, z tego, co pamiętam. Wtf. Tatuś się znalazł i to jeszcze niedopieszczony.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 05 sty 2018, 11:21

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

trochę komedia - co to jest, dziecko, które ma się go słuchać? Co to za małżeństwo, które samo nie rozwiązuje swoich problemów tylko z każdą pierdołą lata na skargę do teściowej? Na miejscu córki byłabym na niego wściekła. Też często odpisuję po paru h, śmierdzi mi tu jakąś manią kontroli.

no właśnie pierdola to tu chyba słowo klucz bo jestem w stanie sobie wyobrazić że dzwoni się do teściowej z troski ale musiałoby chodzić o coś w stylu nie wiem... twarde narkotyki albo niezażywanie leków na chorobę serca? :brzydal:
ja w tej opowieści nie widzę ani jednej uzasadnionej pretensji. i to nawet hipotetycznej, bo nie znamy przecież relacji drugiej strony :brzydal:

nie wiem czy komedia. może komedia, może prolog tragedii. :roll:

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 05 sty 2018, 11:58

Dziewczyny ale to nie jest takie rzadkie zjawisko dzwonienie do teściowej i zalenie się na drugą połówkę. Moja znajoma potrafiła dzwonić do swojej teściowej, że jej wtedy narzeczony niezbyt poważnie podchodzi do tematu dziecka i nie chce uprawiać seksu o.O i najlepiej by było jakby teściowa coś mu powiedziała :hahaha:
bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 sty 2018, 12:03

Dziewczyny ale to nie jest takie rzadkie zjawisko dzwonienie do teściowej i zalenie się na drugą połówkę. Moja znajoma potrafiła dzwonić do swojej teściowej, że jej wtedy narzeczony niezbyt poważnie podchodzi do tematu dziecka i nie chce uprawiać seksu o.O i najlepiej by było jakby teściowa coś mu powiedziała :hahaha:

Wygrałaś. :shock:
Insta
Blog podróżniczy Tallinn: Plac Ratuszowy i najstarsza apteka
Blog makijażowy GlamShop - paleta Blask i Cienie

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 05 sty 2018, 12:11

Dobra, muszę zapytać :brzydal: . A ta koleżanka się o tym dowiedziała od męża, czy od mamusi? :brzydal:

Edycja: nie zrozumiałam, myślałam, że to się synek żalił, mózg mi to ocenzurował :torba: .

To inaczej zapytam.. ta koleżanka się tym sama chwaliła? :brzydal:
Ostatnio zmieniony 05 sty 2018, 12:12 przez night prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 05 sty 2018, 12:28

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Dobra, muszę zapytać :brzydal: . A ta koleżanka się o tym dowiedziała od męża, czy od mamusi? :brzydal:

Edycja: nie zrozumiałam, myślałam, że to się synek żalił, mózg mi to ocenzurował :torba: .

To inaczej zapytam.. ta koleżanka się tym sama chwaliła? :brzydal:

Niestety tak. Jak mi to mówiła miałam mniej więcej taka minę :o
bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?

Wróć do „Luźne dyskusje”