Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
dredkot

Re: Opowieści dziwnej treści- rozmowy offtopowe

Postautor: dredkot » 16 sty 2018, 22:56

mandalina pisze:
dredkot pisze:Czy koteł był kastrowany/sterylizowany? Przez całe moje życie u nas w domu były koty- właśnie wychodzące i zdarzało im się znikać na kilka dni :) może na wsi ktoś go zamknął gdzieś przez przypadek? W jakiejś stodole, komórce :niewiem:

Nie był, trafił do nas jako dorosły i wet powiedział, że taki zabieg może prowadzić do komplikacji w jego przypadku, a że nie psikał w domu i ogólnie nie czuć od niego, to baliśmy się ryzykować (pomijam mozliwe konsekwencje takiej decyzji :/).
Ta opcja przeszła mi przez myśl, niestety nie udało mi się namierzyć gdzie konkretnie znalazł sobie miejsce do spania jak nie jest w domu, więc do konkretnej osoby nie podejdę. Zastanawiam się tylko jak zmusić ludzi do zajrzenia w te miejsca, przecież nie będę chodzić po domach i nadzorować przebiegu akcji, pozostaje ogłoszenie z takową prośbą, do której na pewno zastosują się te pijaczki spod sklepu. Oczywiście trochę wyolbrzymiam, ale ciężko mi jest przeprowadzić coś takiego, bo fizycznie mnie tam nie ma, może dopiero w sobotę będę, a rodzice uważają, że spotkało go coś przykrego i ogólnie uważają pomysł z ogłoszeniem za absurdalny (na warunki wiejskie). Mama jednak powiedziała, ze postara się coś napisać.

Pytalam o zabieg bo miałam i takie koty i takie i te kastrowane/sterylizowane trzymają się domu a nie poddane operacji właśnie znikały na kilka dni więc jest nadzieja, że wróci :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 17 sty 2018, 11:39

Dostałam dzisiaj zwrot pieniędzy z Zalando. Rozważałam, czy mogę sobie kupić jakiś kosmetyk i w tym momencie przyszedł sms z kodem rabatowym z Sephory. Przypadek, przeznaczenie? :D

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 17 sty 2018, 11:41

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dostałam dzisiaj zwrot pieniędzy z Zalando. Rozważałam, czy mogę sobie kupić jakiś kosmetyk i w tym momencie przyszedł sms z kodem rabatowym z Sephory. Przypadek, przeznaczenie? :D

pszypadeq? nie sondze. kup sobie coś :twisted: :pazurki:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 sty 2018, 11:50

to zalezy czy na Hude i Kat wchodzi :pazurki:

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 17 sty 2018, 12:13

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
to zalezy czy na Hude i Kat wchodzi :pazurki:

Na Hudę wchodzi, na Kat nie :brzydal:

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 17 sty 2018, 12:44

Za to na Sigmę działa!
I Sephora wprowadza do sprzedaży kosmetyki Pixi. Na razie są tylko 3, a 2 już wyprzedane, ale idziemy w dobrym kierunku :D

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 17 sty 2018, 16:23

Ale mi sąsiad strachu napedził. To jest starszy pan, blisko 80 na moje oko. Remontowali mu dzisiaj piecyk gazowy, a z poł godziny temu puka do mnie i pyta czy ja sie znam na czujnikach tlenku wegla. Mam czujnik ale sie nie znam, ale poszłam zobaczyć bo nie ma żartow. Naciskam, nie działa, a w głowie, o ja pierdole zaraz sie potrujemy. Na wszelki wypadek otworzyłam okno. Zdejmuje czujnik, chociaż był taki sam jak moj to pierwszy raz sie tym zajmowałam, otwieram, wylane baterie. Małe paluszki to były, szukaliśmy z obłedem w oczach takich paluszkow po wszystkich urządzeniach w obu mieszkaniach i sie znalazły w końcu. Wsadziłam i na szczeście czujnik zadziałał, ale sąsiad już poprosił żeby syn przywiozl mu dzisiaj nowy. Gdyby nie ten remont piecyka to by sie tym nie zainteresował, nie wiadomo od kiedy czujnik nie działał. Przyszedł i mowi " Wydaje mi sie, że kiedyś sie świeciło, a teraz sie nie świeci" i tyle ja wiedziałam o swoim też, że ma mrugać. Tak wiec sprawdzcie swoje czujniki i wymieniajcie regularnie baterie.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 17 sty 2018, 21:02

Co do kotów to u mnie zdarzało się, że kota nie było kilka dni i wracał.
Więc jest nadzieja, że ten uciekinier wróci. Też mieszkam na wsi.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 17 sty 2018, 21:22

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
zawsze może sprawdzić ile na przykład na blablacar ludzi biorą
z reszta jej auto jej warunki

w ramach tej "przyjaźni" niech jej się właśnie więcej dołożą
to ona będzie musia to auto po nich sprzątać, amortyzacja leci,

wolałabym jeździć sama niż wysłuchwać takich koleżaneczek

Nie ma co się oszukiwać, sama jeździć nie może. Ma zbyt skromny budżet.
jej rodziny nie stać na to aby ją wspomagać dodatkowo w pokryciu kosztów utrzymania auta.
Mają jedno auto, którym ojciec dojeżdża do pracy i na utrzymanie drugiego ich nie stać.
Nie sprzeciwiają się ale więcej niż to co dotychczas z domu na koszt studiów nie dostanie, musi radzić sobie sama.
Jest skazana na pasażerów albo musi zrezygnować.
Ale ułożyło się pomyślnie.
2 dziewczyny nawet same zaofiarowały te dodatkowe 5 zł gdy jakoś odważyła się zażądać te 20 zł za przejazd.
Cieszą się, ze nie mają drożej niż obecny dojazd a komfort jazdy zupełnie inny i naprawdę zaoszczędzone ponad 2 godziny czasu dziennie.
A też potrafią liczyć, że nawet jak jej zostanie z paliwa to będą inne wydatki w to auto.
Nawet się zadeklarowały, że jej kawę ze swoich domów naprzemiennie w termo kubku będą przynosić.
A 3 z fochem ale nie pozostawało jej nic innego jak zgodzić się na tę sumę bo raczej nie uśmiechało jej się samej dojeżdżać.
Jutro pierwszy wyjazd po nowemu.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 18 sty 2018, 18:31

Nadchodzi huragan, uważajcie bo ludzi porywa.
Kto lekki to powinien sobie obciążniki przyczepić.

https://www.youtube.com/watch?v=rGAab6Kfdzc

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 18 sty 2018, 21:22

2 miejsce w kategorii Biologiczna Bzdura Roku dla Anny Lewandowskiej.
Więcej ma takich perełek bo np. napisała, że miód leczy cukrzycę czy jakoś tak.
Załączniki
20479643_1405360266167812_7672054287819504285_n.jpg
20479643_1405360266167812_7672054287819504285_n.jpg (96.01 KiB) Przejrzano 463 razy
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, 21:23 przez Franka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 18 sty 2018, 21:32

Jeszcze na temat żywienia.
Przeczytałam, że w Szwajcarii w niektórych rejonach tradycyjną potrawą bożonarodzeniową jest pasztet z kota. 3 % ludności nie ma nic przeciwko zjadaniu mięsa z kotów.

Awatar użytkownika
smerffie

Postautor: smerffie » 20 sty 2018, 18:17

Wrzucę tu, by nie śmiecić w jutubowym, chociaż wiele z vlogerek stosuje diety oczyszczające. Całe szczęście osoby tutaj raczej są mądrzejsze, ale może ktoś będzie chciał poczytać fajnie podsumowanie odnośnie bezcelowości 'oczyszczania'.

http://fitmd.pl/2018/01/19/detoks/

Parę błędów językowych czy literówek jest, ale tu o treść chodzi :)

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 20 sty 2018, 22:53

Jakież to urocze. Ogórek z miodem.
Załączniki
26731585_2081951628513737_5218000528324346552_n.jpg
26731585_2081951628513737_5218000528324346552_n.jpg (57.09 KiB) Przejrzano 373 razy

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 21 sty 2018, 12:26

Walentynki w tym roku wypadają w Popielec. I odwrotnie. Będzie trochę zamieszania wobec tego dla niektórych.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 21 sty 2018, 12:39

A Wielkanoc w Prima Aprilis
co ma jedno do drugiego ?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 21 sty 2018, 12:46

Walentynki wiele osób spędza w lokalach rozrywkowych, pijąc alkohol, jedząc słodycze.
Lub to samo ale w domu.

A w Popielec takie coś?

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 21 sty 2018, 12:47

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Walentynki wiele osób spędza w lokalach rozrywkowych, pijąc alkohol, jedząc słodycze.
Lub to samo ale w domu.

A w Popielec takie coś?

Nie wszyscy obchodzą święta katolickie. A ten, kto pości w popielec, na pewno jakoś sobie poradzi z obchodzeniem Walentynek.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 21 sty 2018, 12:55

Lub to samo ale w domu.

A w Popielec takie coś?

Nie wszyscy obchodzą święta katolickie. A ten, kto pości w popielec, na pewno jakoś sobie poradzi z obchodzeniem Walentynek.

A kojarzysz jak wygląda ulica w walentynki? Pełno kobiet z różami, stragany z czerwonymi serduszkami, wystawy sklepowe.
W lokalach pełno ludzi, promocje walentynkowe.
I to tak od wielu lat. Atmosfera radości.
A tym razem będzie to mocno okrojone.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 21 sty 2018, 13:10

Lub to samo ale w domu.

A w Popielec takie coś?

A kojarzysz jak wygląda ulica w walentynki? Pełno kobiet z różami, stragany z czerwonymi serduszkami, wystawy sklepowe.
W lokalach pełno ludzi, promocje walentynkowe.
I to tak od wielu lat. Atmosfera radości.
A tym razem będzie to mocno okrojone.

Biznes raczej się pod presja święta katolickiego tak łatwo nie ugnie.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Luźne dyskusje”