Co mnie dzisiaj cieszy :D

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Co mnie dzisiaj cieszy :D

Postautor: SALIX » 24 gru 2017, 20:55

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Pierwszy raz w życiu udało mi się idealnie usmażyć karpia. Jestem odpowiedzialna za to cholerstwo odkąd miałam jakieś 11-12 lat i wreszcie wyszły jak z reklamy. Autentycznie mi było żal, że nie znoszę tej ryby :'D.

Zdradzisz ten sekret? :)

Ciężko mi powiedzieć, co zadziałało:

Ryba była dobrze odsączona, panierowana raz, tylko w jajku z tłustym mlekiem, zmieszanym 1:1 i bułce tartej. Duuuuuża żeliwna patelnia z grubym dnem, centymetr oleju rzepakowego, na początku wysoka, potem niższa temperatura. Na chwileczkę odstawione przez podaniem a i tak było słychać, jak panierka chrupała przy gryzieniu, środek podobno super soczysty. Ani kawałek się nie rozpadł ani nie rozkleił.

:pazurki: :pazurki: :pazurki: :pazurki:

brzmi super :banan: chociaż ja też za karpiem nie przepadam. Spróbuj może z miętusem albo halibutem, nie ma się co katować :> Przed komuną tradycyjną rybą był dorsz.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 24 gru 2017, 23:15

SALIX pisze:
brzmi super :banan: chociaż ja też za karpiem nie przepadam. Spróbuj może z miętusem albo halibutem, nie ma się co katować :> Przed komuną tradycyjną rybą był dorsz.

Ja trochę olewam temat i dla siebie smażę jednego symbolicznego paluszka rybnego :brzydal: . To moja prywatna tradycja wigilijna :mrgreen: .

Ja generalnie uwielbiam ryby.Z wyjątkiem karpia i łososia. Miętusa chyba nigdy nie próbowałam, hmm, muszę się skusić kiedyś.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 25 gru 2017, 9:53

Jedyny dzień w roku kiedy cieszę się z pobudki wczesnym rankiem. "Mamo wstań, no wstań wreszcie. Mikołaj był, zostawił prezenty i zjadł wszystkie ciastka. Mówiłam, że zje wszystkie które mu zostawimy" A mi kilogramy wskakują od nocnego jedzenia

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 25 gru 2017, 13:37

W ramach wigilijnej wieczerzy wcisnęłam w siebie na siłę 1 uszko przykryte odrobiną barszczu + 1 pieroga + 1 łyżeczkę kapusty zasmażanej i zeskrobałam trochę maku z sernika z makiem. Dzisiaj jest trzeci dzień, w którym nie mogę patrzeć na jedzenie, bo wywołuje we mnie odruch wiadomo jaki. I trzeci dzień wcale nie jestem głodna. Nie mam pojęcia dlaczego :niewiem: bo poza tym czuję się doskonale, więc raczej wykluczam błędnik i układ pokarmowy.
Ale w ciągu tych 3 dni spadły ze mnie 3 kg i to mnie cieszy (przynajmniej na razie).
Obrazek

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 26 gru 2017, 2:18

Cieszy mnie to, że dzisiejszy dzień spędzę, niezgodnie z rodzinną tradycją, tylko z najbliższą rodziną. Nie chciałabym spotykać się z wszystkimi, a w szczególności z połową fałszywców z mojej "rodziny", którzy nie są w stanie opiekować się nawet własnymi rodzicami, robiąc jednocześnie szopkę ze swojego życia rodzinnego/wiary przed całym światem.
Cieszę się nawet na dzień z bratową, z którą nie mam najlepszego kontaktu - chyba się rodzinnie docieramy. Cieszę się, że po jednym spojrzeniu wiem, że nadal skoczymy za sobą z bratem w ogień, mimo że mamy średni kontakt.
Cieszę się, że jutro pojedziemy oglądać świąteczne iluminacje i miasto, które tak kocham.
Jestem wdzięczna za rozmowę w ostatnich dniach z wszystkimi najbliższymi, niespokrewnionymi osobami - super, że udało się i że nie traktujecie mnie jak osoby niepełnosprawnej. Kocham Was, mimo że tego nie mówię albo mówię bardzo rzadko.
Cieszę się, że dostałam wizę i że wyjeżdżam 31 - nie zniosłabym tego dnia ani z moją przyjaciółką ani w domu rodzinnym ani w żadnym innym miejscu - może nawet tym bardziej w innym miejscu. Podoba mi się myśl spędzenia go w wannie i obejrzenia jakichś filmów, ew. może dam radę czytać. Cieszę się, że spełnię kolejne marzenie wyjazdowe i że dziś planowałam taki cudowny wyjazd na 2018 powiązany z tym wyjazdem - choć jeszcze nie wiem, na ile to jest realne dla mnie.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 26 gru 2017, 14:24

myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jedyny dzień w roku kiedy cieszę się z pobudki wczesnym rankiem. "Mamo wstań, no wstań wreszcie. Mikołaj był, zostawił prezenty i zjadł wszystkie ciastka. Mówiłam, że zje wszystkie które mu zostawimy" A mi kilogramy wskakują od nocnego jedzenia

Jakie to słodziutkie :serce: .

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 12:50

Zrobiłam dzisiaj promocyjne zakupy :D w Sephorze i na Zalando :D Takie poświąteczne prezenty ode mnie dla mnie :)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 27 gru 2017, 13:02

koainka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zrobiłam dzisiaj promocyjne zakupy :D w Sephorze i na Zalando :D Takie poświąteczne prezenty ode mnie dla mnie :)

też mam dzisiaj zamiar do tego usiąść, bo urodziny mam za kilka dni, więc wstrzelam się w promocje idealnie :mrgreen: chyba zacznę od MACa :brzydal:
Insta

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Co mnie dzisiaj cieszy :D

Postautor: myszamisia » 27 gru 2017, 13:10

night prowler pisze:
myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jakie to słodziutkie :serce: .
Uwielbiam te poranki. Będzie mi tego brakowało, kiedy mała przestanie wierzyć w Mikołaja.

Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 13:10 przez myszamisia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 13:26

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

też mam dzisiaj zamiar do tego usiąść, bo urodziny mam za kilka dni, więc wstrzelam się w promocje idealnie :mrgreen: chyba zacznę od MACa :brzydal:

Na stronie Douglasa -30% na pomadki, cienie, lakiery do paznokci i maskary, może akurat coś z macowych potrzebujesz. Zawsze to dodatkowe rabaty, bo na stronie Maczka -20%

Mnie najbardziej ucieszył rabat w S na kosmetyki Kat von D, bo od dawna miałam na nie chrapkę, a denerwował mnie brak zniżek na jej produkty!
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 13:27 przez koainka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 27 gru 2017, 13:33

Na stronie Douglasa -30% na pomadki, cienie, lakiery do paznokci i maskary, może akurat coś z macowych potrzebujesz. Zawsze to dodatkowe rabaty, bo na stronie Maczka -20%

Mnie najbardziej ucieszył rabat w S na kosmetyki Kat von D, bo od dawna miałam na nie chrapkę, a denerwował mnie brak zniżek na jej produkty!

wiem, ale niestety nie ma tego koloru w D., który chcę :/
Insta

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 27 gru 2017, 14:24

Nowy Big Fat Quiz Of The Year jest :serce: :serce: :serce: Cały rok na to czekam :mrgreen:

Zasiadam z piernikiem :banan: .

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 27 gru 2017, 15:10

Nowy Big Fat Quiz Of The Year jest :serce: :serce: :serce: Cały rok na to czekam :mrgreen:

Zasiadam z piernikiem :banan: .

Uwielbiam!

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 06 sty 2018, 12:30

Mnie od wczoraj cieszy, że ledwo pomyślałam sobie że przydałby się nowy grafitowy golf, od razu udało mi się go znaleźć przy pierwszej wizycie w lumpeksie. W idealnym kolorze, w moim rozmiarze, w świetnym stanie i to jeszcze z kaszmiru, nawet całkiem znośnej jakości (marka Oui - nie znam). Za całe 6 zł :skacze: Mała rzecz, a cieszy.
Obrazek

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 06 sty 2018, 19:59

Przed minutą dowiedziałam sie, że Kamil Stoch jako pierwszy skoczek w historii wygrał wszystkie konkursy Czterech Skoczni i chce mi sie płakać ze wzruszenia. Nawet nie jestem kibicem tego sportu, ale takie extraordinary rzeczy podbijają moje serce.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 06 sty 2018, 20:29

Lucy Camden pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Przed minutą dowiedziałam sie, że Kamil Stoch jako pierwszy skoczek w historii wygrał wszystkie konkursy Czterech Skoczni i chce mi sie płakać ze wzruszenia. Nawet nie jestem kibicem tego sportu, ale takie extraordinary rzeczy podbijają moje serce.

Pierwszy był Sven Hannawald
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 sty 2018, 13:28

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów udało mi się przespać całą noc, aż do budzika. Cudowny uczuć.
Insta

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 09 sty 2018, 18:39

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów udało mi się przespać całą noc, aż do budzika. Cudowny uczuć.

Gratulacje i rychłej powtórki :D.

Ja dziś zwiedzałam forum dla trv samców i zanim mnie zmęczyło stężenie neurozy wyczytałam, że - UWAGA- Polki księżniczkują, bo im kult maryjny w dupach przewraca :rotfl: :rotfl: :rotfl: . Bez przenośni, zadławiłam się herbatą ze śmiechu. Przez całe popołudnie mi się to zdanie przypominało i za każdym razem był banan na gębie.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 12 sty 2018, 13:06

Uwielbiam, że zaczął się już sezon nagród filmowych. Praktycznie co tydzień jest jakaś gala a ja mogę siedzieć godzinę nad galerią i gapić się na makijaże, kiecki i włosy :love: .

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 14 sty 2018, 10:42

Trzeci raz pod rząd ja :D.

Mrożone kotleciki dyniowo- marchewkowe, kupione z ciekawości i lenistwa. Jakie. To. Jest. Dobre. Zaraz biegnę po zapas.

Wróć do „Luźne dyskusje”