Co mnie dzisiaj cieszy :D

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Co mnie dzisiaj cieszy :D

Postautor: SALIX » 24 gru 2017, 20:55

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Pierwszy raz w życiu udało mi się idealnie usmażyć karpia. Jestem odpowiedzialna za to cholerstwo odkąd miałam jakieś 11-12 lat i wreszcie wyszły jak z reklamy. Autentycznie mi było żal, że nie znoszę tej ryby :'D.

Zdradzisz ten sekret? :)

Ciężko mi powiedzieć, co zadziałało:

Ryba była dobrze odsączona, panierowana raz, tylko w jajku z tłustym mlekiem, zmieszanym 1:1 i bułce tartej. Duuuuuża żeliwna patelnia z grubym dnem, centymetr oleju rzepakowego, na początku wysoka, potem niższa temperatura. Na chwileczkę odstawione przez podaniem a i tak było słychać, jak panierka chrupała przy gryzieniu, środek podobno super soczysty. Ani kawałek się nie rozpadł ani nie rozkleił.

:pazurki: :pazurki: :pazurki: :pazurki:

brzmi super :banan: chociaż ja też za karpiem nie przepadam. Spróbuj może z miętusem albo halibutem, nie ma się co katować :> Przed komuną tradycyjną rybą był dorsz.
Insta
Blog podróżniczy Wilno: Plac Ratuszowy, kuchnia i spacer po centrum
Piekę słodkie Tropikalny biszkopt z mango

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 24 gru 2017, 23:15

SALIX pisze:
brzmi super :banan: chociaż ja też za karpiem nie przepadam. Spróbuj może z miętusem albo halibutem, nie ma się co katować :> Przed komuną tradycyjną rybą był dorsz.

Ja trochę olewam temat i dla siebie smażę jednego symbolicznego paluszka rybnego :brzydal: . To moja prywatna tradycja wigilijna :mrgreen: .

Ja generalnie uwielbiam ryby.Z wyjątkiem karpia i łososia. Miętusa chyba nigdy nie próbowałam, hmm, muszę się skusić kiedyś.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 25 gru 2017, 9:53

Jedyny dzień w roku kiedy cieszę się z pobudki wczesnym rankiem. "Mamo wstań, no wstań wreszcie. Mikołaj był, zostawił prezenty i zjadł wszystkie ciastka. Mówiłam, że zje wszystkie które mu zostawimy" A mi kilogramy wskakują od nocnego jedzenia

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 25 gru 2017, 13:37

W ramach wigilijnej wieczerzy wcisnęłam w siebie na siłę 1 uszko przykryte odrobiną barszczu + 1 pieroga + 1 łyżeczkę kapusty zasmażanej i zeskrobałam trochę maku z sernika z makiem. Dzisiaj jest trzeci dzień, w którym nie mogę patrzeć na jedzenie, bo wywołuje we mnie odruch wiadomo jaki. I trzeci dzień wcale nie jestem głodna. Nie mam pojęcia dlaczego :niewiem: bo poza tym czuję się doskonale, więc raczej wykluczam błędnik i układ pokarmowy.
Ale w ciągu tych 3 dni spadły ze mnie 3 kg i to mnie cieszy (przynajmniej na razie).
Obrazek

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 26 gru 2017, 2:18

Cieszy mnie to, że dzisiejszy dzień spędzę, niezgodnie z rodzinną tradycją, tylko z najbliższą rodziną. Nie chciałabym spotykać się z wszystkimi, a w szczególności z połową fałszywców z mojej "rodziny", którzy nie są w stanie opiekować się nawet własnymi rodzicami, robiąc jednocześnie szopkę ze swojego życia rodzinnego/wiary przed całym światem.
Cieszę się nawet na dzień z bratową, z którą nie mam najlepszego kontaktu - chyba się rodzinnie docieramy. Cieszę się, że po jednym spojrzeniu wiem, że nadal skoczymy za sobą z bratem w ogień, mimo że mamy średni kontakt.
Cieszę się, że jutro pojedziemy oglądać świąteczne iluminacje i miasto, które tak kocham.
Jestem wdzięczna za rozmowę w ostatnich dniach z wszystkimi najbliższymi, niespokrewnionymi osobami - super, że udało się i że nie traktujecie mnie jak osoby niepełnosprawnej. Kocham Was, mimo że tego nie mówię albo mówię bardzo rzadko.
Cieszę się, że dostałam wizę i że wyjeżdżam 31 - nie zniosłabym tego dnia ani z moją przyjaciółką ani w domu rodzinnym ani w żadnym innym miejscu - może nawet tym bardziej w innym miejscu. Podoba mi się myśl spędzenia go w wannie i obejrzenia jakichś filmów, ew. może dam radę czytać. Cieszę się, że spełnię kolejne marzenie wyjazdowe i że dziś planowałam taki cudowny wyjazd na 2018 powiązany z tym wyjazdem - choć jeszcze nie wiem, na ile to jest realne dla mnie.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 26 gru 2017, 14:24

myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jedyny dzień w roku kiedy cieszę się z pobudki wczesnym rankiem. "Mamo wstań, no wstań wreszcie. Mikołaj był, zostawił prezenty i zjadł wszystkie ciastka. Mówiłam, że zje wszystkie które mu zostawimy" A mi kilogramy wskakują od nocnego jedzenia

Jakie to słodziutkie :serce: .

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 12:50

Zrobiłam dzisiaj promocyjne zakupy :D w Sephorze i na Zalando :D Takie poświąteczne prezenty ode mnie dla mnie :)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 27 gru 2017, 13:02

koainka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zrobiłam dzisiaj promocyjne zakupy :D w Sephorze i na Zalando :D Takie poświąteczne prezenty ode mnie dla mnie :)

też mam dzisiaj zamiar do tego usiąść, bo urodziny mam za kilka dni, więc wstrzelam się w promocje idealnie :mrgreen: chyba zacznę od MACa :brzydal:
Insta

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Co mnie dzisiaj cieszy :D

Postautor: myszamisia » 27 gru 2017, 13:10

night prowler pisze:
myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jakie to słodziutkie :serce: .
Uwielbiam te poranki. Będzie mi tego brakowało, kiedy mała przestanie wierzyć w Mikołaja.

Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 13:10 przez myszamisia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 13:26

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

też mam dzisiaj zamiar do tego usiąść, bo urodziny mam za kilka dni, więc wstrzelam się w promocje idealnie :mrgreen: chyba zacznę od MACa :brzydal:

Na stronie Douglasa -30% na pomadki, cienie, lakiery do paznokci i maskary, może akurat coś z macowych potrzebujesz. Zawsze to dodatkowe rabaty, bo na stronie Maczka -20%

Mnie najbardziej ucieszył rabat w S na kosmetyki Kat von D, bo od dawna miałam na nie chrapkę, a denerwował mnie brak zniżek na jej produkty!
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 13:27 przez koainka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 27 gru 2017, 13:33

Na stronie Douglasa -30% na pomadki, cienie, lakiery do paznokci i maskary, może akurat coś z macowych potrzebujesz. Zawsze to dodatkowe rabaty, bo na stronie Maczka -20%

Mnie najbardziej ucieszył rabat w S na kosmetyki Kat von D, bo od dawna miałam na nie chrapkę, a denerwował mnie brak zniżek na jej produkty!

wiem, ale niestety nie ma tego koloru w D., który chcę :/
Insta

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 27 gru 2017, 14:24

Nowy Big Fat Quiz Of The Year jest :serce: :serce: :serce: Cały rok na to czekam :mrgreen:

Zasiadam z piernikiem :banan: .

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 27 gru 2017, 15:10

Nowy Big Fat Quiz Of The Year jest :serce: :serce: :serce: Cały rok na to czekam :mrgreen:

Zasiadam z piernikiem :banan: .

Uwielbiam!

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 06 sty 2018, 12:30

Mnie od wczoraj cieszy, że ledwo pomyślałam sobie że przydałby się nowy grafitowy golf, od razu udało mi się go znaleźć przy pierwszej wizycie w lumpeksie. W idealnym kolorze, w moim rozmiarze, w świetnym stanie i to jeszcze z kaszmiru, nawet całkiem znośnej jakości (marka Oui - nie znam). Za całe 6 zł :skacze: Mała rzecz, a cieszy.
Obrazek

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 06 sty 2018, 19:59

Przed minutą dowiedziałam sie, że Kamil Stoch jako pierwszy skoczek w historii wygrał wszystkie konkursy Czterech Skoczni i chce mi sie płakać ze wzruszenia. Nawet nie jestem kibicem tego sportu, ale takie extraordinary rzeczy podbijają moje serce.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 06 sty 2018, 20:29

Lucy Camden pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Przed minutą dowiedziałam sie, że Kamil Stoch jako pierwszy skoczek w historii wygrał wszystkie konkursy Czterech Skoczni i chce mi sie płakać ze wzruszenia. Nawet nie jestem kibicem tego sportu, ale takie extraordinary rzeczy podbijają moje serce.

Pierwszy był Sven Hannawald

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 sty 2018, 13:28

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów udało mi się przespać całą noc, aż do budzika. Cudowny uczuć.
Insta

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 09 sty 2018, 18:39

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów udało mi się przespać całą noc, aż do budzika. Cudowny uczuć.

Gratulacje i rychłej powtórki :D.

Ja dziś zwiedzałam forum dla trv samców i zanim mnie zmęczyło stężenie neurozy wyczytałam, że - UWAGA- Polki księżniczkują, bo im kult maryjny w dupach przewraca :rotfl: :rotfl: :rotfl: . Bez przenośni, zadławiłam się herbatą ze śmiechu. Przez całe popołudnie mi się to zdanie przypominało i za każdym razem był banan na gębie.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 12 sty 2018, 13:06

Uwielbiam, że zaczął się już sezon nagród filmowych. Praktycznie co tydzień jest jakaś gala a ja mogę siedzieć godzinę nad galerią i gapić się na makijaże, kiecki i włosy :love: .

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 14 sty 2018, 10:42

Trzeci raz pod rząd ja :D.

Mrożone kotleciki dyniowo- marchewkowe, kupione z ciekawości i lenistwa. Jakie. To. Jest. Dobre. Zaraz biegnę po zapas.

Wróć do „Luźne dyskusje”