Kursy, szkolenia - za darmo i nie tylko

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
elorap

Kursy, szkolenia - za darmo i nie tylko

Postautor: elorap » 07 wrz 2017, 16:36

Pomyślałam o założeniu wątku zbiorczego dla fajnych inicjatyw za darmo i nie tylko (uważam, że za niektóre szkolenia/kursy itd. warto zapłacić, bo czasami tak łatwiej się czegoś nauczyć i później to procentuje). Natchnęły mnie zapisy na darmowe warsztaty programowania w R! Zajęcia są organizowane przez Geek Girls Carrots i R-Ladies Warsaw. Zapisy do 11 września, zajęcia 7-8 października (nocleg na własną rękę, ale jakby co, to polecę super fajny hostel za 39 zł w świetnej lokalizacji, ew. podpowiem, jak zarezerwować nocleg za taniej). Są trzy poziomy:
1) podstawowy,
2) średniozaawansowany (wizualizacja danych w R);
3) średniozaawansowany (modelowanie statystyczne).
Tutaj link do profilu R-Ladies, gdzie w zakładce wydarzenia znajdziecie wszelkie informacje na temat tych warsztatów. Polecam, byłam na zajęciach organizowanych zarówno przez R-Ladies, jak i GGC. Bardzo fajna atmosfera i mieszane towarzystwo - nie będzie samych studentek i pań po 60 (nie to, że komuś ujmuję, ale organizatorzy dbają o to, żeby dać szansę każdemu!).
Co do poziomu - uważam, że zaczynając naukę R od dziś, można spokojnie startować na zajęcia na poziomie średnioozaawansowanym :)
To też dobra okazja, żeby poznać inne osoby początkujące, a także osoby z pokrewnych branż/z podobnym wykształceniem (wbrew pozorom - wcale nie matematyczno-informatycznym ;) ).

Awatar użytkownika
elorap

Re: Kursy, szkolenia - za darmo i nie tylko

Postautor: elorap » 08 lut 2018, 4:06

W dużym skrócie: pracownicy sektora MŚP, w tym samozatrudnieni, mają możliwość pozyskania dotacji na szkolenie z Bazy Usług Rozwojowych (poza województwem pomorskim). Dla drogich szkoleń, np programistycznych, opłaca się już samozatrudnienie. Co istotne, nie trzeba specjalnie uzasadniać, dlaczego to konkretne szkolenie.
Druga sprawa: można także pozyskać środki na szkolenie finansowane z lokalnego UP (osoby przed 30 nawet 14 tys zł!), konieczne jest po tym znalezienie zatrudnienia na określony czas bądź samozatrudnienie (tutaj też można pozyskać dotację na start).
Laski, jeśli macie kiepską sytuację zawodową to rozważcie to. Jeśli będzie ktoś zainteresowany to mogę podlinkowac niezbędne informacje! Pieniądze naprawdę leżą na ziemi. Może dzięki temu uda Wam się zmienić branżę albo wyspecjalizować w swojej?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 09 lut 2018, 0:14

Ja bym prosiła - nie dla siebie, ale mój chłopak właśnie szuka jakichś środków na szkolenia!

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 15 lut 2018, 12:48

A możesz napisać, jaki status ma Twój chłopak (czy jest osobą pracującą/studentem itd.), jakie szkolenie go interesuje (branża i $$$) oraz czy jest w stanie założyć własną dg?
Ja się chyba odbiję o ścianę jeśli chodzi o środki pozyskane bezpośrednio z PUP (jestem osobą pracującą), ale będę myślała o dotacji z BUR, tylko muszę założyć dg w innym województwie (mieszkam w mazowieckim). Interesował mnie bootcamp data science (koszt ok. 10 tys.), ale niestety jestem zbyt doświadczona :( Z drugiej strony, gdyby udało się uzyskać 80% dofinansowanie to byłoby superturboekstra. Zresztą teraz to i tak chyba nie podołałabym intelektualnie takiemu kursowi :P
Edycja: koniecznie podaj też wiek, czy poniżej 30 czy powyżej + czy staż pracy, jeśli ma.
Edycja 2: :cojest: W zasadzie w bardzo szeroko rozumianej branży programistycznej jest naprawdę dużo projektów dofinansowanych także z UE, gdzie można pozyskać środki na całkowite (!) przebranżowienie się, bez względu na to, czy to front/back end, tester, analityk biznesowy itd. Warto jednak znać j. angielski w stopniu chociażby b2, bo łatwiej się wtedy oczywiście uczyc.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 12:55 przez elorap, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Luźne dyskusje”