Wątek świąteczny - Boże Narodzenie.

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
mama_kama

Re: Wątek świąteczny - Boże Narodzenie.

Postautor: mama_kama » 26 gru 2017, 16:56

Było tyle przygotowań i nerwów a już po... Oby do następnego roku.

ajah

Re: RE: Re: Wątek świąteczny - Boże Narodzenie.

Postautor: ajah » 26 gru 2017, 18:37

mama_kama pisze:Było tyle przygotowań i nerwów a już po... Oby do następnego roku.
U mnie było bez nerwow.
Od kilku lat święta w atmosferze spokojnej dosc.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: RE: Re: Wątek świąteczny - Boże Narodzenie.

Postautor: SALIX » 26 gru 2017, 23:06

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
mama_kama pisze:Było tyle przygotowań i nerwów a już po... Oby do następnego roku.
U mnie było bez nerwow.
Od kilku lat święta w atmosferze spokojnej dosc.

U mnie też, w sumie Święta idealne. Może dlatego, że mąż miał urlop i wszystko na lajcie, na raty dało się posprzątać i ugotować. I nie jechaliśmy nigdzie, więc mogłam się wyżyć cukierniczo, wyprodukowałam 4 ciasta.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Ekspresowe "drożdżówki" z ciasta francuskiego

termal

Postautor: termal » 31 sie 2018, 9:14

Co jak co ale ważny też jest uśmiech na twarzy dziecka, który można wykonać w kilku prostych krokach o których sama się przekonałam i odsyłam do artykułu: SPAM
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 9:52 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.

grucha

Postautor: grucha » 29 paź 2018, 14:21

Oj zaczęłam. Na szczęście kartki już kupione i te dla rodziny i te firmowe. Na szczęście mam firmę, która drukuje ładne z własnym projektem. Robiłam już u nich rok temu takie zamówienie i kartki wyglądały jak malowane :D Jakby któraś była ciekawa to wrzucam link do nich SPAM.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 14:33 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: SPAM

12tomaso
BAN

Postautor: 12tomaso » 12 lis 2018, 14:14

Ja chyba w tym roku kupie sobie obrus taki jak pod etui SPAM na święta :)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2018, 14:28 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: SPAM

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 29 lis 2018, 10:34

Jak przygotowania do świąt?
Od soboty mogę na legalu słuchać świątecznych piosenek.
Macie jakieś kalendarze adwentowe?

U mnie praktycznie wszystkie prezenty kupione - została mi tylko chrześnica i niemąż.
Kupiłam nawet formę do tortu w kształcie choinki :brzydal:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 29 lis 2018, 11:26

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

U mnie praktycznie wszystkie prezenty kupione - została mi tylko chrześnica i niemąż.

u mnie piosenki świąteczne i kolędy lecą już od tygodnia :brzydal: Ja preferuję te w stylu Sinatry, córka polskie, bo sobie przypomina tekst i uczy się śpiewać.
Do ciast mam barwniki - zielony, czerwony + biały lukier w tubie.
Prezenty po części kupione, mam też nowe poszewki na poduszki w śnieżynki i identyczną serwetę do kompletu. Na stół podstawę wianka (gałązki), będę przystrajać. Chcę jeszcze dokupić kilka ładnych, szklanych bombek. Te w Home&You są śliczne, ale strasznie drogie (a ja mam wyjątkową zdolność do tłuczenia rzeczy :cool: ).
Insta

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 29 lis 2018, 14:29

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

u mnie piosenki świąteczne i kolędy lecą już od tygodnia :brzydal: Ja preferuję te w stylu Sinatry, córka polskie, bo sobie przypomina tekst i uczy się śpiewać.
Prezenty po części kupione, mam też nowe poszewki na poduszki w śnieżynki i identyczną serwetę do kompletu. Na stół podstawę wianka (gałązki), będę przystrajać. Chcę jeszcze dokupić kilka ładnych, szklanych bombek. Te w Home&You są śliczne, ale strasznie drogie (a ja mam wyjątkową zdolność do tłuczenia rzeczy :cool: ).

ja muszę kupić jakieś pisaki do zdobień pierników - w zesżłym roku zużyłam dwie paczki :banan:
i wciąż jeszcze walczę z myślami co upiec - chciałam w końcu wyjść z czymś nowym, ale niemąż stanowczo protestuje xD

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 29 lis 2018, 15:07

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja muszę kupić jakieś pisaki do zdobień pierników - w zesżłym roku zużyłam dwie paczki :banan:
i wciąż jeszcze walczę z myślami co upiec - chciałam w końcu wyjść z czymś nowym, ale niemąż stanowczo protestuje xD

ja na pewno będę robić to, jest mega :serce: zamiast piernika
http://160stopni.blogspot.com/2018/09/ciasto-orzechowo-daktylowe-z-syropem.html
Insta

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 29 lis 2018, 21:29

Ja dziś byłam na świątecznym spotkaniu w szkole córki. Dekorowałyśmy pierniki, mała zrobiła świąteczną kartkę i ozdoby, plus śpiewała na scenie świąteczne piosenki. A pro po piosenek, to u nas już gdzieś od miesiąca ciągle jakieś świąteczne lecą. Kupiłam trochę ozdób, trochę planujemy zrobić same. Większość prezentów już mam kupionych. W sobotę zaczynamy stroić dom, ale to tak powoli. Mała umówiła się z koleżankami na pieczenie pierników u nas (3 spotkania ) Lubię ten zabiegany, rodzinny czas. Grudzień jest chyba moim ulubionym miesiącem.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

ajah

Postautor: ajah » 29 lis 2018, 21:44

piernikow w tum roku nie robie. Moze zbudujemy chatke z piernika i/ lub szopkę.
prócz choinki nie planuje jakiś specjalnych dekoracji.
Jeśli chodzi o dania to w tym roku będzie nieco mniej tradycyjnie i bardziej na luzie.
Konkretniejsze działania dopiero w połowie grudnia, gdy zrobimy przerwę remontowa.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 gru 2018, 17:59

Ja się jednak pokusiłam o zrobienie pierniczków. Pokonałam traumę i w końcu udało mi się zrobić naprawdę pyszne, z tego przepisu https://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-przepis-ii :skacze:
Insta

Awatar użytkownika
majchevka

Postautor: majchevka » 09 gru 2018, 23:44

U mnie dzisiaj pieczone były pierwsze pierniki Co roku robiłam z przepisu na tradycyjny piernik staropolski ale wkurzyłam się bo co bym nie zrobiła to nie chciały mi zmięknąć. W tym roku dlatego postanowiłam wypróbować 3 (!!) przepisy na pierniki. Dzisiaj padło na niemieckie Lebkuchen z tego przepisu https://www.mojewypieki.com/przepis/lebkuchen . Nawet nie mogę się przekonać jak smakują bo od połowy listopada zrobiłam sobie challenge, że do moich urodzin, które są 15 grudnia - nie jem słodkiego Za dużo rogali Marcińskich się nażarłam.
Bliżej świąt piekę szwedzkie Pepparkakor https://www.mojewypieki.com/przepis/pepparkakor i alpejskie https://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-jak-alpejskie , które mają być mięciutkie już po upieczeniu, na co gorąco liczę Wczoraj z kolei pojechaliśmy ekipą do babci pomóc jej w pieczeniu corocznych świątecznych ciastek, najzwyklejsze kruche ciastka z lekko cytrynową nutą a na każde święta robią większy szał, niż pierniki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 09 gru 2018, 23:56

Ja pierniczki piekę jutro z przepisu z kwestia smaku, robię je co roku i wychodzą ok.

Oprócz tego po raz pierwszy od 17 lat mam choinkę sztuczną, bo stwierdziłam, że w tym roku startuje z grubej rury i do dekoracji na pietrze dołożyłam choinkę już w mikołajki. Jeśli ktoś szuka ładnej choinki sztucznej to w Jysk jest choinka z igłami PVC łączonymi z PE, wygląda naturalnie, fajnie się rozkłada, jest gęsta i ładnie zielona. Po żywą choinkę „główną” pojedziemy pewnie dopiero dzień przed wigilią.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
meduza

Postautor: meduza » 10 gru 2018, 1:25

majchevka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bliżej świąt piekę szwedzkie Pepparkakor https://www.mojewypieki.com/przepis/pepparkakor i alpejskie https://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-jak-alpejskie , które mają być mięciutkie już po upieczeniu, na co gorąco liczę

Piekłam dwa razy te "jak alpejskie" i polecam :) Rzeczywiście są mięciutkie. Za każdym razem je nadziewałam, raz powidłami i raz masą marcepanową, a potem jeszcze smarowałam z wierzchu czekoladą. Pyszności :love:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 10 gru 2018, 18:48

meduza pisze:

Bliżej świąt piekę szwedzkie Pepparkakor https://www.mojewypieki.com/przepis/pepparkakor i alpejskie https://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-jak-alpejskie , które mają być mięciutkie już po upieczeniu, na co gorąco liczę

Piekłam dwa razy te "jak alpejskie" i polecam :) Rzeczywiście są mięciutkie. Za każdym razem je nadziewałam, raz powidłami i raz masą marcepanową, a potem jeszcze smarowałam z wierzchu czekoladą. Pyszności :love:

W jaki sposób nadziewasz pierniki? Przepraszam, jeśli pytanie jest conajmniej dziwne, ale nie jestem biegła w pieczeniu :)

Awatar użytkownika
meduza

Postautor: meduza » 10 gru 2018, 20:32

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
meduza pisze:

W jaki sposób nadziewasz pierniki? Przepraszam, jeśli pytanie jest conajmniej dziwne, ale nie jestem biegła w pieczeniu :)

Podobnie jak te z tego przepisu - https://www.mojewypieki.com/post/pierniczki-nadziewane. Tylko nie wycinam kółek, bo moim zdaniem to dokładanie sobie roboty. Wałkuję ciasto tak, żeby było o połowę cieńsze, lekko odznaczam kształty foremką. Na środku każdego odznaczonego kształtu układam kupki nadzienia, a potem przykrywam drugą warstwą ciasta. Można też posmarować wcześniej ciasto naokoło nadzienia wodą, żeby się bardziej zlepiło. Dociskam obie warstwy i wycinam kształt :)

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 10 gru 2018, 20:50

meduza pisze:
Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
meduza pisze:Piekłam dwa razy te "jak alpejskie" i polecam :) Rzeczywiście są mięciutkie. Za każdym razem je nadziewałam, raz powidłami i raz masą marcepanową, a potem jeszcze smarowałam z wierzchu czekoladą. Pyszności :love:

Podobnie jak te z tego przepisu - https://www.mojewypieki.com/post/pierniczki-nadziewane. Tylko nie wycinam kółek, bo moim zdaniem to dokładanie sobie roboty. Wałkuję ciasto tak, żeby było o połowę cieńsze, lekko odznaczam kształty foremką. Na środku każdego odznaczonego kształtu układam kupki nadzienia, a potem przykrywam drugą warstwą ciasta. Można też posmarować wcześniej ciasto naokoło nadzienia wodą, żeby się bardziej zlepiło. Dociskam obie warstwy i wycinam kształt :)

Super, dziękuje :)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 11 gru 2018, 20:17

Ubrałyśmy choinkę, pierwszy raz tak wcześnie, ale mega się cieszę :mrgreen: Jeszcze pewnie jutro przyjadą 2 paki świątecznych puzzli i będzie klimat jaki kocham najbardziej :serce:
Insta

Wróć do „Luźne dyskusje”