Mamuśki

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Re: Mamuśki

Postautor: lordviader » 13 gru 2017, 11:03

Nie orientuję się za bardzo w asortymencie rossmana ale wysłałam ojczulka po szampony z johnsons. Może skład mają chusteczkowy ale przynajmniej nie szczypie w oczy i po żel do mycia ciała z nivea (no pachnie jak dzidziuś) i lawendowy z johnsons. Nam się to sprawdza ale nie mam wrażliwych dzieci ani nic.

Co do ciuszków to może dom dziecka/szpital?

podpucha

Postautor: podpucha » 13 gru 2017, 11:44

Antonett pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cześć dziewczyny, znacie może kogoś u siebie w okolicy kto ma trudną sytuację materialną i np potrzebuje ciuchów dla niemowlęcia? Mam do oddania trochę rzeczy dla dzieciaczka od 0-3 miesięcy, sweterki, body z długim rękawem, body z krótkim, nie ma tego wiele bo mój dzieciaczek ma dopiero 3 miesiące ale chciałabym oddać to komuś kto rzeczywiście potrzebuje pomocy. Mówimy tu o rzeczach chłopięcych choć raczej uniwersalne są, dużo białego koloru i szarego.

Pozostając w temacie mamuśkowych - w rossmanie jest promocja 2+2 na rzeczy pielęgnacyjne dla dziecka, chciałabym się skusić ale średnio wiem na co?
Używam chusteczek water whipes więc inne nie wchodzą w grę, z pielęgnacji głównie mam Momme, może jakieś żele do kąpieli? Coś polecacie mamy? Moje dziecko ma skórę bezproblemową ( na razie ) raczej nic go nie uczula i wolałabym, żeby tak zostało.
Fajna ta promocja ale jak mam brać na siłe to mam w nosie. Pomocy pomocy :D

Waterwhipes i MomMe to, wg mnie, wybór idealny :) Niczego innego bym nie szukała :)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, 11:45 przez podpucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Antonett

Postautor: Antonett » 13 gru 2017, 13:12

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cześć dziewczyny, znacie może kogoś u siebie w okolicy kto ma trudną sytuację materialną i np potrzebuje ciuchów dla niemowlęcia? Mam do oddania trochę rzeczy dla dzieciaczka od 0-3 miesięcy, sweterki, body z długim rękawem, body z krótkim, nie ma tego wiele bo mój dzieciaczek ma dopiero 3 miesiące ale chciałabym oddać to komuś kto rzeczywiście potrzebuje pomocy. Mówimy tu o rzeczach chłopięcych choć raczej uniwersalne są, dużo białego koloru i szarego.

Pozostając w temacie mamuśkowych - w rossmanie jest promocja 2+2 na rzeczy pielęgnacyjne dla dziecka, chciałabym się skusić ale średnio wiem na co?
Używam chusteczek water whipes więc inne nie wchodzą w grę, z pielęgnacji głównie mam Momme, może jakieś żele do kąpieli? Coś polecacie mamy? Moje dziecko ma skórę bezproblemową ( na razie ) raczej nic go nie uczula i wolałabym, żeby tak zostało.

Waterwhipes i MomMe to, wg mnie, wybór idealny :) Niczego innego bym nie szukała :)

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, mam żel do mycia z babydream ale średnio radzi sobie ze zmywaniem tłustych kremów z pupy, a ten z MomMe do pupy naprawdę jest treściwy. Myślałam właśnie żeby z nivea lub dove kupić do samej kąpieli. I tak chyba zrobię.

Co do chusteczek z waterwhipes cieszę się, że weszły do rossmana, są super, nie klejące się, nie zostawiają zapachu, używam do buzi i w ogóle jestem nimi zachwycona. Sama woda i ekstrakt z grapefruita (brak mi tu emotki serduszka w oczach :D )

Co do ciuchów to wolałabym komuś oddać, kogo wy może znacie i ten ktoś najzwyczajniej w świecie potrzebuje pomocy. Ale skoro nie bardzo to jasne, że poszukam w swojej okolicy miejsca gdzie mogę je oddać :)

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 13 gru 2017, 13:22

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, mam żel do mycia z babydream ale średnio radzi sobie ze zmywaniem tłustych kremów z pupy, a ten z MomMe do pupy naprawdę jest treściwy. Myślałam właśnie żeby z nivea lub dove kupić do samej kąpieli. I tak chyba zrobię.

Co do chusteczek z waterwhipes cieszę się, że weszły do rossmana, są super, nie klejące się, nie zostawiają zapachu, używam do buzi i w ogóle jestem nimi zachwycona. Sama woda i ekstrakt z grapefruita (brak mi tu emotki serduszka w oczach :D )

Co do ciuchów to wolałabym komuś oddać, kogo wy może znacie i ten ktoś najzwyczajniej w świecie potrzebuje pomocy. Ale skoro nie bardzo to jasne, że poszukam w swojej okolicy miejsca gdzie mogę je oddać :)

:love: jest i ona :D
Ja bym pewnie brała zapas oliwki Hipp - i dla mamy i dla dziecka (ja używam po kąpieli na mokre ciało, a później na to, po wysuszeniu, balsam i skończył się problem maksymalnie przesuszonej skory :D).

Perse

Postautor: Perse » 13 gru 2017, 13:31

Syn ma 4,5 a wciąż używamy żelu do mycia ciała Babydream z pompką :)
Do tego na teraz krem na niepogodę też z Babydream (Wind und wetter chyba się nazywa).
Na co dzień smaruję mu buzię Hippem.

Awatar użytkownika
masterpiece

Postautor: masterpiece » 15 gru 2017, 23:17

Mamy czy wam też po porodzie tak okrutnie wypadały włosy? Ja rodziłam 3 miesiące temu, a przy skroniach mam dosłownie łyse placki. Kiedy to się skończy? To normalne? W ciąży miałam piękne włosy, a teraz jak zrobiłam kucyka był tak cienki, że rozpuściłam włosy i upchnęłam pod czapką :torba: co można stosować? Biorę Vitapil mama, ale za krótko żeby widzieć efekty, wcieram Amlę i tyle.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 gru 2017, 23:36

masterpiece pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mamy czy wam też po porodzie tak okrutnie wypadały włosy? Ja rodziłam 3 miesiące temu, a przy skroniach mam dosłownie łyse placki. Kiedy to się skończy? To normalne? W ciąży miałam piękne włosy, a teraz jak zrobiłam kucyka był tak cienki, że rozpuściłam włosy i upchnęłam pod czapką :torba: co można stosować? Biorę Vitapil mama, ale za krótko żeby widzieć efekty, wcieram Amlę i tyle.

tak, to zupełnie normalne. W ciąży włosy przestają wypadać, dlatego m.in. miałaś takie piękne ;) teraz organizm wraca do normy i leci to, co normalnie dawno by już wypadło.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Bagry
Piekę słodkie Ciasto buraczane w wersji piernikowej z delikatną masą miodową

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 16 gru 2017, 8:54

SALIX pisze:
masterpiece pisze:zobacz cytowaną wiadomość

tak, to zupełnie normalne. W ciąży włosy przestają wypadać, dlatego m.in. miałaś takie piękne ;) teraz organizm wraca do normy i leci to, co normalnie dawno by już wypadło.

Dokładnie tak, mi przez ciąże nie wypadł ani jeden włos pózniej nadrobiły. Teraz po 11 mc odrastają same- nie stosowałam żadnych suplementów itp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
masterpiece

Postautor: masterpiece » 27 lut 2018, 18:10

Czym usunąć stare plamy z marchewki? Który sklepowy odplamiacz da radę? Mydełko z Rossmana nie podołało.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 21 mar 2018, 19:33

Czy bunt 6 latka da się jakoś przeżyć? Doszło do tego, że próbuję się uspokoić od pół h słuchając kołysanki dla niemowląt
Insta

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 21 mar 2018, 19:39

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy bunt 6 latka da się jakoś przeżyć? Doszło do tego, że próbuję się uspokoić od pół h słuchając kołysanki dla niemowląt

Tak - po to, żeby móc przeżywać bunt 16 latka.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2018, 19:39 przez zuz.ka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 21 mar 2018, 19:44

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

acha, dzieki :brzydal:
Insta

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 22 mar 2018, 8:37

bunt 6-latka u nas minął szybko ale powiem Ci, że to było jak tornado i wybuch wulkanu w jednym. Myślałam, że najpierw Młodego wyrzucę przez okno a później sama wyskoczę. Da się przeżyć. I ta myśl: później będzie gorzej :torba:

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 22 mar 2018, 8:47

Podziwiam teraz moją mamę, bo moja siostra jest ode mnie 10 lat młodsza, więc kiedy ja przeżywałam bunt 16latka, ona dawała popalić jako 6latek :brzydal:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 22 mar 2018, 9:54

Podziwiam teraz moją mamę, bo moja siostra jest ode mnie 10 lat młodsza, więc kiedy ja przeżywałam bunt 16latka, ona dawała popalić jako 6latek :brzydal:

Podejrzewam, że należy się nobel za cierpliwość :cisza:
Insta

ajah

Postautor: ajah » 22 mar 2018, 17:37

niestety.
Okresu dojrzewania obawiam się najbardziej. Moja siedmioletnia córka jest dość asertywna (nie wspominając czasami uparta jak osiołek).
A już teraz pojawiają się pytania o buty na obcasie, makijaż i farbowanie włosów :torba:

Awatar użytkownika
Olcia

Postautor: Olcia » 05 cze 2018, 21:25

Uprzejma prośba o poświecenie chwili i wypełnienie poniższej ankiety.
Grupę badaną stanowią: mężczyźni +18, z przynajmniej jedną ciążą swej partnerki w wywiadzie.
Jeśli wasz kolega/przyjaciel/chłopak/mąż/tata/brat/wujek/znajomy ma chwilkę czasu, byłabym wdzięczna za udostępnienie im tego :-)

Z góry ślicznie dziękuję!

https://docs.google.com/forms/d/1AXrsOxX_LJJ6PxK-bjH-BSiZvnh1wIn9asumSP6f8-k/viewform?edit_requested=true

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 lip 2018, 17:26

Wklejam wartościowy wpis lekarza Dawida Ciemięgi o wprowadzaniu glutenu do diety niemowląt, może się komuś przyda :)

https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/photos/a.127426224607115.1073741828.126864831329921/192513134765090/?type=3&theater
Insta

Antonett

Postautor: Antonett » 06 lip 2018, 8:35

Wklejam wartościowy wpis lekarza Dawida Ciemięgi o wprowadzaniu glutenu do diety niemowląt, może się komuś przyda :)

https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/photos/a.127426224607115.1073741828.126864831329921/192513134765090/?type=3&theater

dla mnie lekarz, który używa słowa laktoterror jest lekko niepoważny. Matki wątpią w swoją możliwość karmienia piersią, większość poddaje się po magicznych 6 miesiącach, to nie jest laktoterror, to jest uświadamianie matek gdzie popełniają błędy przy karmieniu piersią, nakierowywanie na dobre rozwiązania. Pomoc przede wszystkim.Mnie na szczęście nikt nie powiedział, żeby przestać karmić po 6 miesiącach, ale gdybym nie miała tej wiedzy, którą mam to bym pewnie posłuchała jakiegoś lekarza, który udzieliłby mi takiej informacji.
Nie mniej jednak informacje, których udziela są poprawne :)
Wkurza mnie tylko te słowo "laktoterror"

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 14 sie 2018, 8:28

Dziewczyny mam takie pytanko odnośnie otulaczy bambusowych. Wszystkie tak je zachwalają, chce też kupić, ale nie zamierzam tego raczej stosować jako otulacz. Wiem, że można po kąpieli, jako osłonę przed słońcem albo jako kołderkę w lecie. Miała któraś z Was może takie otulacze? Przydały się?
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Wróć do „Luźne dyskusje”