Mamuśki

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
peppa

Mamuśki

Postautor: peppa » 10 lip 2016, 11:47

Czy są ba sali jakieś mamuśki? Wątek dla nas, o radościach i smutkach i smiesznych momentach. Jak nie ten dział to prosZę mnie przekleic.

Wysłane z mojego ALE-UL00 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Milva

Re: Mamuśki

Postautor: Milva » 10 lip 2016, 13:19

Jestem ja, chociaż szczerze nie znoszę tego określenia :P

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 10 lip 2016, 15:27

Też nie znoszę tego określenia. Do wątku się zapisuję razem z moją 4,5 latką.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Luba

Postautor: Luba » 10 lip 2016, 15:36

Ja jestem, ale dzieci juz duze. Ale ulga :D

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 10 lip 2016, 17:28

muszę się przyznać, że mi się zdarzało na wizażu przesiadywać na Mamie z Klasą. Jeżeli nie będzie Wam przeszkadzało, to poczytam i Was :).
[url="http://rymu-naszego-powszedniego.blogspot.com"]Blog z wierszykami[/url]

peppa

Postautor: peppa » 10 lip 2016, 18:25

Dobra dziewczyny, to zaczynam. Mam problem z synem. Chłopak ma 5 lat, chodzi i beka. Uważa, że to bardzo zabawne i nie reaguje na nasze upomnienia. Macie jakieś sposoby na tego typu zachowania? Dodam, że nie jest to jednorazowe zachowanie, tylko powtarzanie non stop

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 10 lip 2016, 18:26

Ja byłam na jednym wątku ciążowo-dzieciatym na wizażu, teraz w ich grupie na fb jestem. No ale nikt mnie tak nie wkurza jak 90% tej ekipy. Serio nie wiem co jest z Mamami z Klasą. Siedzę już tam tylko dlatego, bo czasami coś fajnego polecą.

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 10 lip 2016, 19:31

Jestem ja!

Mam rocznego syna, w planach drugie!

Jakbyście były ciekawe to zapraszam na mojego bloga (mam nadzieje ze moge :D) - mamowo.com

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 10 lip 2016, 19:51

Dzień dobry. Jestem mamą dwójki. Chłopak 4lata dziewcze 2lata. Dołączam do was :)

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

peppa

Postautor: peppa » 10 lip 2016, 20:27

Kiedyś, dawno temu siedziałam mają baby boom, na fb byłam na grupie dla mam karmiących piersią ale szybko stamtąd zwialam

To pisałam ja Peppa.

Luba

Postautor: Luba » 10 lip 2016, 21:31

peppa pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dobra dziewczyny, to zaczynam. Mam problem z synem. Chłopak ma 5 lat, chodzi i beka. Uważa, że to bardzo zabawne i nie reaguje na nasze upomnienia. Macie jakieś sposoby na tego typu zachowania? Dodam, że nie jest to jednorazowe zachowanie, tylko powtarzanie non stop

Wyjscia masz w sumie dwa.
Albo powiesz, ze ma przestac a jak nie, to nie bedzie ogladal bajki czy cos tam
Albo zignorujesz i poczekasz az mu przejdzie, bo jak widzi, ze reagujesz i ciagle upominasz, to jednak go to rajcuje. Moze zamast upominania odwracanie jego uwagi, on beka a ty wtedy angazujesz go w cos co robisz albo pytasz jak bylo w przedszkolu itd
(Nie obraz sie, ja Cie nie znam, ale czy moze on ma malo Waszej uwagi, przebywania z nim czynnego? A jak beka to jednak zwracacie na niego uwage)

Ja tam jestem zwolenniczka ignorowania. Moj syn mial taki odpal, chodzil i mowil "dupa". :twisted: Wytlumaczylam, ze kulturalny czlek tak nie mowi :D I czekalam az przestanie, nie reagowalam i o dziwo szybko przeszlo. Ale to zalezy od dziecka i rodzica jaka droge sie obierze.

peppa

Re: RE: Re: Mamuśki

Postautor: peppa » 10 lip 2016, 21:57

Luba pisze:

Wyjscia masz w sumie dwa.
Albo powiesz, ze ma przestac a jak nie, to nie bedzie ogladal bajki czy cos tam
Albo zignorujesz i poczekasz az mu przejdzie, bo jak widzi, ze reagujesz i ciagle upominasz, to jednak go to rajcuje. Moze zamast upominania odwracanie jego uwagi, on beka a ty wtedy angazujesz go w cos co robisz albo pytasz jak bylo w przedszkolu itd
(Nie obraz sie, ja Cie nie znam, ale czy moze on ma malo Waszej uwagi, przebywania z nim czynnego? A jak beka to jednak zwracacie na niego uwage)

Ja tam jestem zwolenniczka ignorowania. Moj syn mial taki odpal, chodzil i mowil "dupa". :twisted: Wytlumaczylam, ze kulturalny czlek tak nie mowi :D I czekalam az przestanie, nie reagowalam i o dziwo szybko przeszlo. Ale to zalezy od dziecka i rodzica jaka droge sie obierze.

U nas się bardzo dużo działo w tym roku, może i faktycznie on tak próbuje zwrócić na siebie uwagę. Nieważne jak byleby efekt osiągnąć. Upomnienie nie pomogło teraz pora na ignorowanie. Dzięki za radę :-)

To pisałam ja Peppa.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 11 lip 2016, 10:29

Jestem mamusią, mamy z Sidem 2 małe latorośle: 4,5 letnią oraz niespełna 2 miesięczną. :)

Mam nadzieję, że ten wątek nie stanie się polem zaciętych walk pomiędzy zwolenniczkami cyców, butelek, pieluch tradycyjnych, pampersów, spaniu razem, osobno itd ;)
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Sernik bez pieczenia z musem truskawkowym i spodem Cookie Crisp

ajah

Postautor: ajah » 11 lip 2016, 11:17

Jestem mamą dwójki: 9lat. i 5 lat. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Sent from my HTC One using Tapatalk

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 11 lip 2016, 12:15

Godzinę temu zostawiłam 400zl u optyka bo młody wczoraj połamal 2 parę okularów w ciągu dwóch miesięcy. Dziękuję to tyle ide zeskrobywac tynk ze scan na obiad żeby wyrównać wydatek.

Nie no żartuje ale szlag mnie trafił jak stąd do Warszawy.

peppa

Postautor: peppa » 11 lip 2016, 18:44

lordviader pisze:Godzinę temu zostawiłam 400zl u optyka bo młody wczoraj połamal 2 parę okularów w ciągu dwóch miesięcy. Dziękuję to tyle ide zeskrobywac tynk ze scan na obiad żeby wyrównać wydatek.

Znam ten ból jak mało kto. Pół roku chodziłam ze sklejonymi okularami, bo mi najpierw młoda połamała, a potem młody.... Łączę się bólu

To pisałam ja Peppa.

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 11 lip 2016, 18:51

lordviader pisze:Godzinę temu zostawiłam 400zl u optyka bo młody wczoraj połamal 2 parę okularów w ciągu dwóch miesięcy. Dziękuję to tyle ide zeskrobywac tynk ze scan na obiad żeby wyrównać wydatek.

Znam ten ból jak mało kto. Pół roku chodziłam ze sklejonymi okularami, bo mi najpierw młoda połamała, a potem młody.... Łączę się bólu

To pisałam ja Peppa.

Okulary to jeszcze pikuś, moja młodsza siostra wybiła mojej mamie dwa razy zęba :P

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 11 lip 2016, 21:28

Dziękuję za wsparcie. Od razu mi lepiej. I niech mi ktoś powie, że utrzymanie dziecka i zapewnienie mu NIEZBĘDNYCH rzeczy to małe kwoty i wcale nie pożera tyle hajsu co utrzymanie dorosłego...

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 12 lip 2016, 7:36

Dziecko to studnia bez dna, najgorsze jest to, ze nie potrafię odmówić sobie kolejnych "niezbędnych" rzeczy ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mia8544

Postautor: mia8544 » 12 lip 2016, 11:29

To i ja się zgłaszam, córka w piątek kończy 6 miesięcy :)

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Godzinę temu zostawiłam 400zl u optyka bo młody wczoraj połamal 2 parę okularów w ciągu dwóch miesięcy. Dziękuję to tyle ide zeskrobywac tynk ze scan na obiad żeby wyrównać wydatek.

Mój mąż dostał zrypę wczoraj bo leżał z córką na łóżku i słyszę jak coś mówi do niej "o tutaj jeszcze są czyste" - zaglądam do nich a młoda z jego okularami w ręce bawi się w najlepsze :x Ona jak tylko wyczuje okazję to zdziera nam okulary z nosa (i ja i mąż nosimy) ale no nie pozwalam się jej nimi bawić :shock:

Ja jeszcze w ciąży udzielałam się na lutowych mamach, ale szybko uciekłam. To było ciągłe nakręcanie się, że "o na pewno coś będzie nie tak" przed każdym kolejnym USG... Ja i bez tego się bałam wystarczająco ;)

Wróć do „Luźne dyskusje”