Co się zmieniło w Waszym życiu podczas pandemii?

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
Axis mundi

Re: Co się zmieniło w Waszym życiu podczas pandemii?

Postautor: Axis mundi » 20 wrz 2020, 19:28

bonfireheart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
^ Też tak pomyślałam ale upierają się przy zdaniu że "ognisk nie ma" że ludzie tylko "wracają do normalnego życia"

To "oni" chyba żyją w innym matrixie, bo wg np. sanepidu lubelskiego (lubelskie wczoraj na 2 miejscu - 122 wykryte) mają w tym województwie 12 aktywnych ognisk z czego połowa w fazie rozwoju, a tylko 1/4 wygaszania.
To, że Solidarność nie upomni się o pensjonariuszy DPS-ów, czy ośrodków wychowawczych, szkół, gości weselnych, pracowników szpitali i innych zakładów-nie-bęących-kopalniami itp. jeszcze nie oznacza, że to nie są ogniska.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2020, 19:46 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
bonfireheart

Postautor: bonfireheart » 22 wrz 2020, 0:00

No ja to wszystko wiem i oczywistym jest że mamy ogniska , nie da się tak żeby ich nie było . Ci ludzie co się wypowiadają to mają coś lekko nie tak z głową jeśli myślą że społeczeństwo to łyknie. No chociaż może 51 % łyknie wszystko.
Serdecznie zapraszam na mój podcast : Codziennik Felietonistki
link - https://open.spotify.com/show/0FrJCYKP7ELt9ci3ubmuoI

szokobons

Postautor: szokobons » 24 wrz 2020, 14:08

Ostatnio czytałam jakiegoś bloga urodowego i dziewczyna płakała, ze ludzie odmawiają przyjścia na jej wesele i ogólnie to przesadzone wszystko jest, bo ludzie w tramwajach czy pociągach też się zarażają xD Tylko że na ślub ludzie zagranicy przyjadą, pijani plują na siebie, bo jak to pić przez maseczkę? ;)

Awatar użytkownika
bonfireheart

Postautor: bonfireheart » 26 wrz 2020, 22:33

^ otóż to , to że ktoś idzie do pracy i MUSI jechać komunikacją miejską bo nie ma innego wyboru tojest co innego niż świadome zamykanie się na zamkniętej przestrzeni z 150 -ma osobami które popiją , wirusa nie ma hulaj dusza pewnie z 50% uważa i ma wyrąbane że innych pozaraża. Miałam w rodzinie wesele , odmówiłam przyjścia i tyle. Nie będę ryzykowała życiem ( jestem w grupie ryzyka ) na serio można by wziąć sam ślub a wesele dopiero jak się zaszczepimy czy co tam :P
Serdecznie zapraszam na mój podcast : Codziennik Felietonistki
link - https://open.spotify.com/show/0FrJCYKP7ELt9ci3ubmuoI

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 06 paź 2020, 0:49

.
Załączniki
titanic (2).jpg
titanic (2).jpg (145.96 KiB) Przejrzano 1046 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 06 paź 2020, 16:26

:serce:
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 07 paź 2020, 8:06

Uśmiałam się jednocześnie cicho płacząc w duchu.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 10 paź 2020, 0:49

O matko i córko, razem z chomikiem :hahaha: Toż to święty Graal covi-oświeconych! Randomizowane badanie:

Coronavirus disease 2019 (COVID-19) caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) is believed to be mostly transmitted by medium- to large-sized respiratory droplets, although airborne transmission may be possible in healthcare settings involving aerosol-generating procedures. Exposure to respiratory droplets can theoretically be reduced by surgical mask usage. However, there is a lack of experimental evidence supporting surgical mask usage for prevention of COVID-19.

Methods
We used a well-established golden Syrian hamster SARS-CoV-2 model. We placed SARS-CoV-2-challenged index hamsters and naive hamsters into closed system units each comprising 2 different cages separated by a polyvinyl chloride air porous partition with unidirectional airflow within the isolator. The effect of a surgical mask partition placed between the cages was investigated. Besides clinical scoring, hamster specimens were tested for viral load, histopathology, and viral nucleocapsid antigen expression.

Results
Noncontact transmission was found in 66.7% (10/15) of exposed naive hamsters. Surgical mask partition for challenged index or naive hamsters significantly reduced transmission to 25% (6/24, P = .018). Surgical mask partition for challenged index hamsters significantly reduced transmission to only 16.7% (2/12, P = .019) of exposed naive hamsters. Unlike the severe manifestations of challenged hamsters, infected naive hamsters had lower clinical scores, milder histopathological changes, and lower viral nucleocapsid antigen expression in respiratory tract tissues.

Conclusions
SARS-CoV-2 could be transmitted by respiratory droplets or airborne droplet nuclei which could be reduced by surgical mask partition in the hamster model. This is the first in vivo experimental evidence to support the possible benefit of surgical mask in prevention of COVID-19 transmission, especially when masks were worn by infected individuals.

https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa644/5848814

A ikonografiki z chomikami (Figure 2. i 3.) są po prostu boskie :rock:
Ostatnio zmieniony 10 paź 2020, 14:26 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katen

Postautor: Katen » 12 paź 2020, 1:10

Protesty przeciw 'plandemii' osłabiają moją, już i tak niewielką, wiarę w ludzkość.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 12 paź 2020, 15:18

Katen pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Protesty przeciw 'plandemii' osłabiają moją, już i tak niewielką, wiarę w ludzkość.

"Bo to, Panie, fałszujom te wyniki i kłamiom jak bure suki, żeby tyko kasiore od ludzi wyciongać... I żeby potem te czipsy w szczepionkach wszczykiwać..."
sarkastyczny cytat z Lecha Muchy (lekarz, chirurg i autor)

U mnie zmieniło się jeszcze jedno: zobaczyłam jak naprawdę wielu jest w społeczeństwie, rzekomo w 99% katolickim, ukrytych zwolenników eutanazji i eugeniki oraz zwolenników, a wręcz domagających się nieetycznych badań (to ci domagający się wyników randomizowanych badań prowadzonych na ludziach, a dotyczących skuteczności masek w ograniczaniu rozprzestrzeniania wirusów; ciekawe kiedy zaczną się domagać randomizowanych badań na ludziach, dotyczących skuteczności spadochronów?) :]
Może hierachowie kościołów i pedagodzy zaczęliby się wreszcie poważnie zastanawiać w którym miejscu ich nauk i "wytycznych edukacyjnych" popełnili błąd :voodoo:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2020, 15:43 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 13 paź 2020, 10:52

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Katen pisze:zobacz cytowaną wiadomość

"Bo to, Panie, fałszujom te wyniki i kłamiom jak bure suki, żeby tyko kasiore od ludzi wyciongać... I żeby potem te czipsy w szczepionkach wszczykiwać..."
sarkastyczny cytat z Lecha Muchy (lekarz, chirurg i autor)

U mnie zmieniło się jeszcze jedno: zobaczyłam jak naprawdę wielu jest w społeczeństwie, rzekomo w 99% katolickim, ukrytych zwolenników eutanazji i eugeniki oraz zwolenników, a wręcz domagających się nieetycznych badań (to ci domagający się wyników randomizowanych badań prowadzonych na ludziach, a dotyczących skuteczności masek w ograniczaniu rozprzestrzeniania wirusów; ciekawe kiedy zaczną się domagać randomizowanych badań na ludziach, dotyczących skuteczności spadochronów?) :]
Może hierachowie kościołów i pedagodzy zaczęliby się wreszcie poważnie zastanawiać w którym miejscu ich nauk i "wytycznych edukacyjnych" popełnili błąd :voodoo:

:brzydal: :brzydal:

Myślę, że ludzie nie widzą nic o badaniach, powtarzają tylko to, co gdzieś usłyszeli. Ale może po prostu wypieram prawdziwy obraz :brzydal: :torba:

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 13 paź 2020, 15:03

Abstrahując już od badań, mnie trudno się pogodzić z taką beztroską narracją, typu "to nie jest żadna groźna choroba, bo umierają TYLKO starzy i na coś jeszcze chorzy". No litości! "Tylko"?! Punkt widzenia zmieni się chyba dopiero kiedy umrze dziadek, na którego nazwisko wnusio wziął umowę na dresfona i okaże się, że rachunki za niego nie płacą się jednak same.

Swoją drogą coś w rodzaju randomizowanego badania na ludziach, sprawdzającego skuteczność konfekcyjnych masek jest prowadzone (przy okazji pomocy humanitarnej) - Dunka, prof. Christine Benn z University of Southern Denmark w Kopenhadze, zorganizowała coś takiego w Gwinei-Bissau w Afryce. Pisało o tym Nature:
"by July, Benn and her team had worked out how to possibly provide some needed data on masks, and hopefully help people in Guinea-Bissau. They distributed thousands of locally produced cloth face coverings to people as part of a randomized controlled trial that might be the world’s largest test of masks’ effectiveness against the spread of COVID-19."
https://www.nature.com/articles/d41586-020-02801-8
Ostatnio zmieniony 14 paź 2020, 20:37 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 14 paź 2020, 20:26

Jeszcze w sprawie kagańców/zupełnie niepotrzebnych szmat/nic nie dających narzędzi zniewolenia itp. uciążliwości, do których zmuszają nas reptilianie i Bill Gejts w celu eliminacji ludzkości ;) - w doktorze Davisie obudził się prawdziwy eksperymentator :P
https://mobile.twitter.com/richdavisphd/status/1276629360212979712
Ostatnio zmieniony 14 paź 2020, 20:43 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

szokobons

Postautor: szokobons » 22 paź 2020, 11:56

Przestałam palić w trakcie pandemii, bo mimo braku covida jednak dusiło mnie strasznie...

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 27 paź 2020, 20:01

Uaktywnił mi się wisielczy :wisi: humor. Np. taki:
:podpisz:
Ankieta:
Jakie plany na jesień przygotował pan ex-minister?
1) swoje plany wakacyjne
2) plany jak przerobić bazukę i kałasznikowa na respirator
3) przejęzyczył się i/lub na portalu radia jest literówka nie chodziło o przygotowanie planów, tylko PLNów na wakacje
Załączniki
RMFFM.png
RMFFM.png (194.91 KiB) Przejrzano 385 razy
Ostatnio zmieniony 28 paź 2020, 13:36 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 28 paź 2020, 20:08

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Uaktywnił mi się wisielczy :wisi: humor. Np. taki:
:podpisz:
Ankieta:
Jakie plany na jesień przygotował pan ex-minister?
1) swoje plany wakacyjne
2) plany jak przerobić bazukę i kałasznikowa na respirator
3) przejęzyczył się i/lub na portalu radia jest literówka nie chodziło o przygotowanie planów, tylko PLNów na wakacje

"Szumowski, mówiłeś, że noszenie maseczek jest głupie. Teraz cała Polska je nosi. Zrobiłeś na tym interes i odszedłeś, oceniam cię 0/10."
~ babcia z TikToka
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 29 paź 2020, 17:50

Nadal nie zmienia się nic, oprócz oprócz powyższych postów. Pracuję, jak pracowałam, dzięki awansowi mam nawet lżej. Z osobistych rzeczy to musiałam odwołać weekendowy wypad do Krakowa z FWB. Z nim spędzę też Halloween, czyli po raz pierwszy w domu a nie na mieście. Mam nadzieję, że w grudniu odblokują całkiem gospodarkę, bo z tego kraju nic nie zostanie. Całkowicie wyleczyłam się z państwowej opieki zdrowotnej, wszystkie przeglądy robiłam u specjalistów. Sporo kasy poszło, ale przynajmniej nerwy nie zszargane. Niech ktoś inny leczy się z moich składek. Jutro czas na protest. No i giet marysi podrożał.
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 29 paź 2020, 21:02

AnnaVanDort pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jutro czas na protest.

Podrzucam ci hasło. Jest boskie:
Załączniki
kot.jpg
kot.jpg (111.47 KiB) Przejrzano 329 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 11 lis 2020, 15:47

Co się zmieniło? Dowiedziałam się po co ludzie mają uszy :neer:

I że niesprawiedliwie oceniam Pinkasa - maska ma więcej wspólnego z bielizną, niż mi się wydawało, tylko nie na tę część ciała, na której najwidoczniej oberinspector zwykle skupia wzrok :>

Z maseczką jest jak z majtkami. Pierz ją codziennie, nie pożyczaj innym, nie zdejmuj przy obcych i pamiętaj, żeby bez niej nie wychodzić z domu :podpisz:
Załączniki
uszy.jpg
uszy.jpg (176.66 KiB) Przejrzano 182 razy
Ostatnio zmieniony 11 lis 2020, 15:59 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 20 lis 2020, 19:08

No i następny ewakuował się z tonącego okrętu? Z przyczyn zdrowotnych? Przeciwko koronawirusom ordynował noszenie lodu w majtkach, to sobie przeziębił to i owo najwidoczniej :P
A może nie potrafił odpowiedzieć na pytanie gdzie na trasie powiatowe inspektoraty -> min. zdrowia zgubił ponad 14 tysięcy chorych z mazowieckiego i śląskiego :pazurki:
Obrazek

Wróć do „Luźne dyskusje”